Kimi Antonelli szerint ez jelenleg a gyenge pontja

Kimi Antonelli elismerte, hogy a rajtjai jelenleg gyenge pontnak számítanak az idei szezonban, és megígérte, hogy alaposan kivizsgálja a problémát a jövőbeni hibák elkerülése érdekében.
A 2026-os új szabályok miatt teljesen felborultak az erősorrendek. A ground effect érában a Mercedes nem nagyon találta a helyét, a korábbi, sikeres időszak után. Ez változott idénre, az új éra első fejezetében az ezüstnyilak lettek a leggyorsabbak. Nem is kis tempóelőnyük van a riválisokkal szemben.
Hiába indulnak az élről, a rajtok még nem az igaziak. Az eddigi két verseny (plusz egy sprint) alapján elmondható, hogy a Ferrariknak nem kell első sorban lenniük, hogy az első kanyarban, vagy első körben megelőzzék a két Mercit, és az élre ugorjanak. Köszönhető ez a maranelloiak kisebb turbójának.
A fiatal Mercedes-pilóta a 2026-os szezon eddigi mindhárom rajtján pozíciókat veszített: két nagydíjon és a kínai sprinten is visszaesett. A sprinten büntetést is kapott, miután a mezőny sűrűjében összeütközött Isack Hadjarral.
A Kínai Nagydíjon – amelyet végül megnyert – szintén nem sikerült jól a rajtja: Lewis Hamilton a harmadik helyről indulva azonnal megelőzte. Az első kört még vezetni is tudta, mielőtt Antonelli visszavette a vezetést, amelyet később már nem engedett ki a kezéből.
A Mercedes versenyzője szerint egyértelmű, hogy ezen a területen fejlődnie kell.
„A rajt még mindig a gyenge pontunk, és őszintén szólva nem is voltam túl magabiztos, mert az előző két rajtom nagyon rossz volt, így nem tudtam, mire számítsak. Valószínűleg túlzottan a belső ívet védtem, és túl sok helyet hagytam kívül, úgyhogy ezt mindenképpen át kell néznem.”
”A tempó jó volt, főleg a kemény gumikon éreztem magam jól. A végén viszont egy kicsit túlságosan ellazultam, hibáztam, és ezzel némi nyomást helyeztem magamra.”
„Rengeteget tanultam ebből. Az egyik legfontosabb, hogy soha nem szabad túlságosan megnyugodni. Jól ment minden, de könnyen rosszabbul is alakulhatott volna, ezért végig koncentráltnak kell maradni.”
„Arra kell koncentrálnom, hogy mindent helyesen csináljak – a felvezetést, a gumik felmelegítését. Ez egy nagy lecke volt, főleg a hideg körülmények miatt, és segített megérteni, hogyan lehet a gumikat a megfelelő tartományban tartani.”
A következő versenyhelyszínen, Japánban különösen fontos lesz a rajt. A szűk kanyarokban és egyenesekben nehezebb lesz majd előzni a jelenlegi autókkal.









