Lindblad nem túl diplomatikus, de olyan, mint Hamilton?

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 04. 07.
Arvid Lindblad
Fotó: Rudy Carezzevoli/ Getty Images / Red Bull Content Pool

Arvid Lindblad nem máshoz lett hasonlítva a közelmúltban, mint a hétszeres Forma–1-es világbajnok Lewis Hamiltonhoz.

Lindblad junior évei során gyorsan lépdelt előre a ranglétrán, idén pedig a Racing Bulls színeiben az F1-es mezőny tagja lett, mindössze egy F2-es szezon után.

A Kart Republic edzője, Dino Chiesa kiváló eredményekkel rendelkezik a tehetségek fejlesztése terén: Andrea Kimi Antonellivel és Lindbladdal is dolgozott, csak úgy, mint korábban Lewis Hamiltonnal és Nico Rosberggel is.

„Nagyon simulékony és okos versenyző. Ez nagy pozitívum, mert szükség esetén képes változtatni a vezetési stílusán” – mondta Lindbladról Chiesa a The Sunnak.

„Gyorsan tanul, és technikai pilóta, aki a fékezését vagy stílusát a különböző gumikhoz vagy karosszériákhoz igazítja. Esőben is nagyon gyors.”

„Azt mondanám, hogy inkább Lewisra hasonlít. Nico nagyon udvarias volt, és hajlamosabb volt elfogadni a második helyet, mint Lewis vagy Arvid.”

„Arvid nagyon agresszív a versenyeken; nem vár, és nem számol ki mindent. Amikor utolér egy másik versenyzőt, azonnal megelőzi. Mivel azonban okos, nem keveredik sok incidensbe vagy nagy balesetbe.”

A sportban elterjedt az a nézet, hogy ahhoz, hogy valaki a legjobb legyen, önzőnek is kell lennie.

Chiesa egy konkrét összetűzésről is beszámolt Lindblad kapcsán.

„Három nagyon jó évet töltött velem, de amikor a csapattársa mögött a második helyen végzett, azonnal azt mondta nekem: ‘B***d meg, neki adtad a legjobb motort’.”

„Még csak 14 éves (volt), de ha így gondolkodik, akkor a karrierje tönkre fog menni. El kell fogadnia azt, amije van, vezetnie kell, és gondoskodnia kell arról, hogy a legjobb formájában legyen…”

„Jó lesz a Red Bullnak, de néha meg kell tanulnia tízig számolni, mielőtt megszólal, mert nagyon heves tud lenni, és talán rosszat mond.”

„Udvariasnak kell lenned, amikor megérkezel az F1-be. Ha olyan leszel, mint Verstappen vagy Hamilton, akkor azt mondhatsz, amit akarsz, de addig diplomatikusabbnak kell lenned, és Arvid nem diplomatikus.”