Már kisgyerekként tudta Lindblad, hogy Forma-1-es versenyző lesz

Megosztotta Arvid Lindblad, hogy hogyan kapta meg a nagy hírt.
Az idei év újonca biztosan Arvid Lindblad lesz, mivel a Racing Bulls fiatalja az egyetlen új versenyző az idén. 2025-ről 2026-ra nem sok változás ment végbe a rajtrácson, csak Yuki Tsunoda került ki, az ő helyére ment fel Isack Hadjar, és a francia által megüresedett helyet kapta meg a Red Bull szupertehetsége.
Az indiai és svéd felmenőkkel rendelkező brit pilóta kétségkívül a Forma-1 egyik legizgalmasabb pilótája, akit az energiaitalos csapat már régóta simogat. Tudatosan a királykategóriába készítették, és ez most valósággá vált, egy nem túl erős Formula 2-es szezon után, ahol ugyan három győzelmet szerzett, de nem tudott kiegyensúlyozott maradni, így hatodikként végzett az év végén. Mint tudjuk, ez nem jelent semmit. Korábban a fordítottját is láttuk már az F1-ben, hogy valaki bajnokként érkezett, aztán csúnyán leszerepelt.
Most a BBC-nek nyilatkozott a tizennyolc éves versenyző, aki megosztotta, hogyan tudta meg, hogy fellép a Forma-1-be.
„Amióta Forma-1-es pilóta lettem… a legjobb dolog az volt, hogy Forma-1-es pilóta lettem. Ezt apámmal együtt csináltam. Katarban kaptam a hírt, amikor vele voltam, szóval nyilvánvalóan ez egy nagyon különleges pillanat volt, amit együtt élhettünk meg.” – idézte fel Lindblad.
Az idei egyetlen újonc az is elmesélte az interjú során, hogy leginkább édesapjának köszönhető az, hogy Forma-1-es versenyző lett. Szinte egyértelmű volt, hogy ő is valamilyen formában érdekelt lesz a motorsportban, mivel apja és nagyapja korábban együtt motokrosszoztak.
„Sajnos nem tudták sokáig csinálni, de ő átadta ezt a szenvedélyt az apámnak, aki pedig nekem. Hároméves koromban apám vett nekem egy krosszmotort. Őszintén szólva, ez nem tartott sokáig. Anyámnak kicsit sok volt, hogy egy hároméves gyereket motorra ültessen. Így ez elég gyorsan abbamaradt.
Miután családi döntések után befejezték a motorozást, azonban átnyergeltek az autók világába, és onnan biztos volt a céljában a kis Lindblad.
„Amikor öt éves lettem, először próbáltam ki a gokartozást, és az első pillanattól kezdve imádtam. Egy nagy fordulópont a számomra, amire nagyon jól emlékszem, az az volt, amikor körülbelül négyéves voltam. Apám a kanapén ült, nézte az F1-et, én odamentem, leültem mellé, és megkérdeztem tőle: „Hogy lehet ott lenni? Én is lehetnék? Hogyan működik ez?” Ez volt az a pillanat, amikor megláttam az autókat, és elhatároztam, hogy egy nap ott akarok lenni, és ez indította el az utazást.” – árulta el.









