Marko visszatáncolt: Nem is kapott Verstappen eltiltást!

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 08. 07.
Helmut Marko, Max Verstappen, Christian Horner
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

Módosult a Red Bull tanácsadójának, Dr. Helmut Markónak az álláspontja, miszerint Max Verstappennel megállapodtak abban, hogy a jóval éjfél utáni versenyzésre többé nem kerül sor.

Amikor először értesült a „tiltásról”, a háromszoros világbajnok Verstappen visszavágott: „Nem, nem arról van szó, hogy eltiltásom van vagy ilyesmi.”

„Nem kell megmondani senkinek, hogy mit csináljon a privát idejében hétvégén, és ez rám is vonatkozik” – tette hozzá a 26 éves versenyző.

A 81 éves Marko most azt mondja, a beszélgetés, amit Verstappennel folytatott a késő esti rutinjairól, valójában csak egy nagyon erős ajánlás volt.

„Nem eltiltásról van szó, hanem egy nagyon erős ajánlásról” – mondta a német Sky-nak Marko. „Teljesen más alvási szokásai vannak, de az ilyen dolgokat, amiket fel lehet használni ellened, meg kell akadályozni.”

„Azonban mindez csak egy erős ajánlás” – tette hozzá.

Verstappen rendszeresen szimulátorozik szabadidejében, ez eddig is ismert tény volt. Akkor vált ez témává, amikor a Magyar Nagydíjon feltűnően rossz hangulatban, ingerülten rádiózott. Majd kiderült, hogy a verseny előtti jóformán hajnalig szimulátorozot alvás helyett.

A hétszeres világbajnok Lewis Hamilton ezt követően meg is jegyezte, hogy a Red Bull versenyzője nem úgy viselkedik, mint egy csapat vezéregyénisége.

„Talán nem is annyira csapatvezető, mindig emlékezni kell arra, hogy egy csapattárs vagy, sok emberrel [körülötted], és úgy kell viselkedned, mint egy világbajnoknak” – mondta.

Verstappen azonban közölte, hogy Hamilton kritikája nem igazán zavarja őt.

„Mindenkinek lehet véleménye” – mondta a Viaplaynek. „Ez mind rendben van, de én nem tudok ezzel mit kezdeni. Nem is az én problémám.”

A holland azt gyanítja, hogy Hamilton egyszerűen csak riválisként viselkedett, mind a pályán, mind a pályán kívül.
„Számomra mindenképpen ez az” – mondta Verstappen.

„Persze mindenkinek megvan a saját véleménye, és mindenki csak teszi a dolgát. Én hazamegyek, és teszem a dolgom.”