Márpedig az F1-esek is „valódi” sportolók, de néha ők is betolnak egy kis sütit

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 11. 24.
Alexander Albon, 2025 F1
Fotó: Williams Racing

Alexander Albon és erőnléti edzője, Patrick Harding cáfolták azt a mítoszt, miszerint a Forma-1-es versenyzők nem „igazi” sportolók.

„Ez egy nagyon tág fogalom” – mondta Albon egy videóban. „Nem tudom, hogy ez csak egy véletlenszerű ember véleménye-e, de valószínűleg még soha nem ült F1-es autóban.”

A thaiföldi versenyző ezután elmondta, milyen érzés valójában egy Forma-1-es autóval versenyezni.

„Általánosságban elmondható, hogy körülbelül két órát töltünk az autóban. Bármilyen pályán versenyezhetünk, ahol a hőmérséklet 34-35 Celsius-fok, a páratartalom pedig 80-90%. A pulzusunk változó lehet, de egy forró versenyen két órán át 160 ütés/perc is lehet.”

Albon elismerte, hogy még az F1-es versenyzők is megengednek maguknak néha egy-egy „csalós” étkezést, míg edzője, Patrick Harding hozzátette, hogy egy dupla edzésnapon a pilóták akár 5000 kalóriát is elfogyaszthatnak, csak hogy fenntartsák az energiaszintjüket.

Végül Harding viccelődve megjegyezte, hogy míg a versenyzők kerülik a sült vagy túl zsíros ételeket, a desszertek meglepően népszerűek a paddockban.

„A versenyhétvégén, viccet félretéve, a táplálkozás nyilvánvalóan nagyon fontos számunkra.”

„Általában deficitben vagy, mert az elméd annyira a vezetésre koncentrál, hogy az ételek szinte eltűnnek. Szóval egy-egy kis desszert vagy… valami apróság, nem túl rossz. Aazért kerüljük a durvább ételeket, kerüljük a sült ételeket. De a desszertekről köztudott, hogy eltűnnek a vendéglátóegységből.”