Megérkezett 2026 nyertes F1-es motorhangja?

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 12. 19.
Mercedes, F1
Fotó: Mercedes-Benz AG

A Mercedes a Honda után a második Forma-1-motorgyártó lett, amely beindította a 2026-os és az azt követő szezonokra szánt hajtásegységét.

Az új idényben teljesen új karosszéria- és erőforrás-szabályok lépnek életbe. Ez az első alkalom 2014 óta, hogy a szabályzás utóbbi elemét átírták. Legutóbb a Mercedes megelőzte riválisait, és nyolc egymást követő konstruktőri bajnokságot nyert, mivel az új korszak elején dominált. Ez ahhoz a spekulációra vezetett, hogy a brackley-i istálló – és ügyfélcsapatai – újra előnyt élveznek majd a rivális motorokat használókkal szemben.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team (@mercedesamgf1) által megosztott bejegyzés

A Mercedes a új szabályozási ciklusban továbbra is a McLarent és a Williamst fogja ellátni, míg az Alpine lemond a gyári csapat státuszáról, és szintén az ügyfelük lesz. Az enstone-i alakulat az Aston Martint váltja, amely gyári-szerződést kötött a Hondával.