Megosztott az F1-es rajongótábor az új éra kezdetén

Motorsport OnlineMotorsport Online2026. 03. 24.
F1 Ausztrál Nagydíj, George Russell (Mercedes), mögötte Ferrari
Fotó: Jiri Krenek/Mercedes-Benz AG

A 2026-os szabálymódosítások – különösen a megnövelt elektromos teljesítmény, a mozgatható szárnyelemek és az energiamenedzsment – láthatóan két, közel azonos méretű táborra szakították a nézőket. Legalábbis a Motorsportol.hu olvasóit mindenképp.

Szavaztatok az első, ausztrál versenyhétvége után, és íme az eredmény!

A „türelmes többség” (46%)

A szavazók legnagyobb része optimista, de óvatos. Elfogadják, hogy minden nagy technikai váltás egy tanulási folyamattal jár.

A „puristák” ellenállása (45.6%)

Alig marad el tőlük azok tábora, akik szerint az F1 elveszítette a DNS-ét. Az energiamenedzsment sokak szemében túlságosan „videójátékossá” tette a sportot, ahol a mérnöki zsenialitást felülírják a központilag szabályozott segédeszközök.

A lelkes kisebbség (2.9%)

Meglehetősen kevesen vannak azok, akiknek határozottan tetszett, amit láttak. Hiába a sok előzés, ha a rajongók úgy érzik, azok nem „valódi” küzdelmek eredményei.

A szavazás végeredménye:

Hogy tetszett az év első F1-es versenye az új szabályokkal?
Válaszlehetőség Arány (%)
Nincs ezzel baj, csak szokni kell. 46.03%
Túl sok a mesterséges elem, ez nem F1. 45.61%
Zavaró az energia-taktikázás. 5.44%
Remek volt, tetszett, hogy voltak történések a pályán! 2.92%