Megosztott az F1-es rajongótábor az új éra kezdetén

A 2026-os szabálymódosítások – különösen a megnövelt elektromos teljesítmény, a mozgatható szárnyelemek és az energiamenedzsment – láthatóan két, közel azonos méretű táborra szakították a nézőket. Legalábbis a Motorsportol.hu olvasóit mindenképp.
Szavaztatok az első, ausztrál versenyhétvége után, és íme az eredmény!
A „türelmes többség” (46%)
A szavazók legnagyobb része optimista, de óvatos. Elfogadják, hogy minden nagy technikai váltás egy tanulási folyamattal jár.
A „puristák” ellenállása (45.6%)
Alig marad el tőlük azok tábora, akik szerint az F1 elveszítette a DNS-ét. Az energiamenedzsment sokak szemében túlságosan „videójátékossá” tette a sportot, ahol a mérnöki zsenialitást felülírják a központilag szabályozott segédeszközök.
A lelkes kisebbség (2.9%)
Meglehetősen kevesen vannak azok, akiknek határozottan tetszett, amit láttak. Hiába a sok előzés, ha a rajongók úgy érzik, azok nem „valódi” küzdelmek eredményei.
A szavazás végeredménye:
Hogy tetszett az év első F1-es versenye az új szabályokkal?
| Válaszlehetőség | Arány (%) |
| Nincs ezzel baj, csak szokni kell. | 46.03% |
| Túl sok a mesterséges elem, ez nem F1. | 45.61% |
| Zavaró az energia-taktikázás. | 5.44% |
| Remek volt, tetszett, hogy voltak történések a pályán! | 2.92% |









