Megtörte a csendet Hamilton leigazolásáról a Ferrari elnöke

Hegedűs Dávid2024. 03. 15.
John Elkann
Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

Másfél hónap után nyilatkozott nyilvánosan is az évszázad leigazolásáról a Scuderia Ferrari elnöke. John Elkann többek között arra is kitért, hogy miért döntött Hamilton a váltás mellett.

Február legelején robbant a bomba, hogy Lewis Hamilton 12 év után otthagyja a siker csapatát a Mercedest és 40 évesen a Ferrarihoz igazol Charles Leclerc mellé.

A hírre az egész világ felhördült, a Ferrari részvényei egyenesen az egekbe szöktek, miközben szinte minden létező, nem csak Forma-1-es médium is kiemelten foglalkozott az üggyel.

A rajongók megosztotta a hír, és sokan nem értik a váltás okait. Vélhetően közre játszik a Mercedes folyamatos „szenvedése”, az ezüst nyilak ugyanis már harmadik éve nem tudnak versenyképes autót építeni, és idén a Ferrari simán a németek előtt jár. De nem szabad megfeledkezni, hogy Hamilton az alsóbb szériákban Frederic Vasseur csapatában versenyzett, azóta is jó a viszonyunk, na meg persze a busásan jövedelmező szerződése is.

Mindig is mondtam az évek során, hogy Lewis mennyire nagyszerű versenyző és mennyi mindent tett a Forma-1-ért. A Ferrarihoz fog csatlakozni, ami annak a jele, hogy mennyire hisz benne, hogy nagy dolgokat érhetünk el.” – kezdte Elkann az olasz Skynak adott interjújában.

„2026-tal egy ciklus lezárul, majd egy másik elindul. Az lesz a fontos, hogy versenyképesek legyünk és tovább tápláljuk ezt a szellemiséget.” – tette hozzá az elnök.