Piastri elmondta, mi volt a legnagyobb gondja Las Vegasban

Hegedűs Dávid2024. 11. 26.
Oscar PIastri
Fotó: McLaren

A hétvégi Las Vegas-i Nagydíjon nem csak Oscar Piastri szenvedett, hanem a komplett McLaren csapat szinten is.

A konstruktőri bajnoki éllovas gárda csak a hatodik és hetedik helyen futott az amerikai versenyen, miközben a nagy rivális Ferrari harmadik és negyedik helyen szelte át a célvonalat.

A csapat előnye a tabellán így 24 pontra olvadt, ami rendkívül szoros véghajrát vetít előre. A mezőny legjobb autójaként számon artott McLaren gyengélkedésének oka nem ismert, de vélhetően a hideg időjárásra és a gumikra vezethető vissza.

Erre utal Oscar Piastri futam utáni értékelése is:

„Nagyon rossz hétvége volt. Szerintem volt néhány ötletünk arra, hogy az időmérő harmadik etapjában miért nem jöttek össze nekünk a dolgok. Viszont a futam az sokkal nehezebb volt, mint amire számítottunk. Különösen az én oldalamról, sokkal, de sokkal keményebb volt ez a futam a gumikkal, a vártakhoz képest. Tisztában voltunk azzal, hogy a szemcsésedés komoly problémát okozhat, de sokkal rosszabb volt annál is, mint amitől tartottam. Ez engem elég váratlanul ért, úgyhogy meg kell értenünk, hogy miért volt ez így.” – nyilatkozta a hetedik helyen célba érő ausztrál.