Több F1-es versenyző sem tudta visszatartani a nevetést a himnusz alatt

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 09. 23.
Lando Norris, F1 2025 Baku
Fotó: McLaren

Az F1-es versenyzők egy része nem tudta visszatartani a nevetést az Azerbajdzsán Nagydíj előtti himnusz alatt.

Mint minden versenyhétvégén, a futam kezdete előtt a 20 versenyző rendre feláll a rajtrács elejére, hogy tisztelettel hallgassa a rendező ország himnuszát. Őket általában helyi gyerekek kísérik és hallgatják végig velük a himnuszt.

A bakui verseny előtt azonban George Russell, valamint a McLaren duója, Lando Norris és Oscar Piastri láthatóan nehezen tudták visszatartani nevetésüket. Mostanra kiderült, hogy nem tiszteletlenségről van szó, hanem azon mókáztak, hogy a Norris előtt álló kisfiú szinte már természetellenes mértékben, teli tüdőből, nem énekelte, hanem ordította a himnuszt.

A verseny után azonban a mclareneseknek már nem volt ilyen jó kedvük: Piastri rögtön a verseny elején a falban kötött ki, Norris pedig csak a 7. helyen végzett.