Toto Wolff reagált a Christian Horner visszatéréséről szóló hírekre

A Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff elismerte, hogy megosztott érzései vannak Christian Horner esetleges Forma–1-es visszatérésével kapcsolatban. A Red Bull korábbi csapatfőnöke a 2025-ös szezon közepén távozott posztjáról, és azóta is kérdés, visszatér-e valamilyen szerepkörben a paddockba.
Horner hosszú éveken át vezette a Red Bullt, és nemcsak sikerei, hanem szókimondó, gyakran megosztó stílusa miatt is ismertté vált. Különösen éles rivalizálás alakult ki közte és Wolff között a 2021-es szezonban, amikor Lewis Hamilton és Max Verstappen a világbajnoki címért harcoltak.
Wolff szerint Horner személyisége hiányzik ugyan a sportból, de nem feltétlenül minden szempontból:
„Kétféleképpen látom ezt. A sportból hiányoznak az erős karakterek. Az ő személyisége pedig egyértelműen nagyon megosztó volt, ami jót tesz a sportnak. Mondtam Fred Vasseurnek, hogy kell ‘a jó, a rossz és a csúnya’ is. Most viszont már csak a jó és a csúnya maradt – a rossz eltűnt! El tudnám képzelni, hogy valaha szövetségesek legyünk, vagy közös céljaink legyenek? Nem hiszem.”
„Még a legnagyobb frusztráció és düh idején is emlékeztetned kell magad arra, hogy a legnagyobb ellenségednek is van legjobb barátja – tehát kell lennie benne valami jónak. Azok az évek rendkívül intenzívek voltak, nagyon kemények, és történtek dolgok, amelyeket még ma sem értek, miért tette.”
„Nem tudom, visszatér-e, és milyen szerepben. Semmiképp sem kívánok neki rosszat. Meg kell adnunk egymásnak a tiszteletet. Nincs sok olyan csapatfőnök, aki azt érte el, amit ő.”
Végül hozzátette, hogy bármi is történik, ő nyugodtan fogadja majd a fejleményeket:
„Akár visszatér a Forma–1-be, akár nem, én elfogadom mindkettő opciót.”









