Veszélybe került a Red Bull Ringen az Osztrák Nagydíj?

Vámosi PéterVámosi Péter2023. 10. 20.
sergio perez, osztrák nagydíj, red bull ring
Fotó: Peter Fox/Getty Images/Red Bull Content Pool

Az Osztrák Nagydíj szervezői nyugodtnak tűnnek Mohammed Ben Sulayem FIA-elnök figyelmeztetése miatt, miszerint a Red Bull Ringen rendezendő versenyt akár ki is hagyhatják.

A pályahatárok helyzete és a törölt körökkel kapcsolatos, gyakran késlekedő döntések fesztiválja az idei osztrák futamon már-már bohózatba illő volt, de Ben Sulayem elvesztette a hidegvérét, miután nemrég Katarban újabb problémák merültek fel ezzel kapcsolatban. Így fogalmazott az FIA elnöke:

„A megoldás a pályák fejlesztése. Ausztriában ugyanez volt a gond – ott 1200 szabálysértés volt. Tudom, hogy egyesek ellenállnak ennek, de őszintén szólva, ha nem javítanak, akkor ott nem lesz verseny. Ilyen egyszerű ez, ezt nem engedhetjük meg magunknak.”

Sok F1-es csapatfőnök támogatja Ben Sulayem álláspontját a pályakorlátok faramuci helyzete miatt, ami felveti a sportág számára alkalmatlannak ítélt pályák kiebrudálásának a valós veszélyét. Az osztrák Red Bull Ring szóvivőjét a Speed Week kérdezte erről:

„Konstruktívan egyeztetünk az FIA-val és a MotoGP miatt a FIM-mel, és folyamatosan azon dolgozunk, hogy minden követelménynek megfeleljünk.”

Ugyanakkor az FIA Ausztria óta fokozta a munkáját, az Auto Motor und Sport jelentése szerint Genfben megduplázták az élőben figyelő személyzetük létszámát, amely a pályalimiteket felügyeli. Új szoftvert is bevezettek a problémás kanyarok és szegélykövek jobb megfigyelésére, ami azt jelenti, hogy a pilóták szabálysértései késedelem nélkül bekerültek az FIA rendszerébe. Ben Sulayem Katar után ennyit mondott még:

„Azt kell mondanom, gratulálok a stewardoknak, mert kiszúrtak mindent. De vajon ez lenne a megoldás? Nem hiszem.”