Brad Keselowski továbbra is sérülten versenyzik

Brad Keselowski jelenleg egy nehéz körforgásban él: a NASCAR Cup Series versenyzője és az RFK Racing társtulajdonosa minden héten kemény rehabilitációs munkát végez, hogy teste – különösen a még gyógyuló jobb combcsontja – elég jó állapotban legyen a következő versenyhétvégére.
A volán mögött Keselowskinak semmi problémája. Elmondása szerint az autóban ülve érzi magát a legkomfortosabban. Persze ez érthető, hajtja az adrenalin, de a legnagyobb erőhatások a 3-3,5 órás versenyeken érik. A probléma azonban a futam után kezdődik: amikor vége a pörgésnek és az agya nem 100%-ban a versenyzésre koncentrál. A fájdalom visszatér, és a rehabilitációs folyamat kezdődik elölről a következő versenyig.
„Nagyszerű emberek vesznek körül. A lehető legtöbb fizioterápiát végzem a legjobb szakemberekkel, és minden héten erősebb leszek, bár nem olyan gyorsan, ahogy szeretném. Az autóvezetés egyszerre áldás és átok. Áldás, mert motivál, hogy még keményebben dolgozzak a rehabilitáción. Átok, mert amikor beülök az autóba, igenis fáj, és visszavet egy kicsit. Amikor ott van az adrenalin és minden más, nem igazán érzem. De amikor elmúlik, akkor igen, abból fel kell épülni.”
Nem az autóban, hanem síelés közben sérült meg
A 40 éves versenyző 2025. december 18-án törte el a combcsontját, amikor egy családi síelés során megcsúszott a jégen. Azonnal műtétre volt szükség, amely sikeres volt.
Keselowski azóta sem hagyott ki egyetlen NASCAR Cup Series pontszerző futamot sem, de elismeri, hogy a szezon eleje rendkívül nehéz volt. A Circuit of the Americas pályája például különösen megterhelő volt számára a sok bal- és jobbkanyarral. Ennek ellenére végigversenyezte a hétvégét, és nem adta át az autót tartalékpilótának. A legutóbbi, phoenixi versenyhétvége sem indult jól számára: a gyakorláson defektet kapott és a falnak csapódott. A vasárnapi verseny azonban már problémamentesebben alakult.
„A hosszú repülőutak a nyugati partra és a szombati baleset nem segítettek. A hét nagy részét most azzal töltöm, hogy visszajussak arra az állapotra, amiben Phoenix előtt voltam, és remélhetőleg csütörtökre vagy péntekre, amikor Las Vegasba utazom, már jobb állapotban leszek, mint múlt héten. Remélhetőleg csak néhány hónapig tart még ez az élethelyzet, de most ez a valóság, és próbálom a lehető legjobban kezelni.”
A versenyző rehabilitációja során rendszeresen röntgenvizsgálatokon vesz részt, hogy ellenőrizzék a sérült csont állapotát.
Keselowski elmondta, hogy a lábában több fém rögzítőelem is található, amelyek stabilizálják a törést.
„Nem akarom eltúlozni, de elég sok fém van a lábamban, ami összetartja. Ha ezek meglazulnának, az komoly problémát jelentene. De a sebészek fantasztikus munkát végeztek, és eddig minden rendben van. Lekopogom, hogy így is marad.”
Reméljük mi is, hogy hamar a 100%-os Keselowskit látjuk majd hétről hétre. Jelenleg kerek 100 pontot gyűjtött össze a szezon során, amivel a 16. helyet foglalja el a tabellán. Az első, a gyógyulás szempontjából talán a legnehezebb versenyen, a Daytona 500-on az ötödik helyen ért célba. Tudva az állapotát ez egy nagyszerű eredmény az RFK versenyzőjétől.
Las Vegasba nem zöldfülűként érkezik. A Team Penske-s korszakából 3 győzelmet is szerzett (2014, 2016, 2018). A nap sztorija lenne, ha ismét sikerülne a top 10-be bekerülnie. Sérülten azért nem egyszerű a Las Vegas Motor Speedwayen versenyezni. Érdemes lesz rá egész hétvégén odafigyelni, mennyire fog benne dolgozni az adrenalin.









