Pepe Martí nem beszélt szépen, ami miatt magyarázkodnia kellett.
Több minden miatt emlékezetes volt a hétvégi Formula E forduló, ami a Forma-1-ből ismert dzsiddai pályán tartottak. Az egyik téma az arról szólt, hogy a Red Bull akadémiájából kikerülő, de továbbra is az energiaitalosok támogatását élvező Pepe Martí a pillanat hevében elvesztette a hidegvérét, amiért a verseny utáni sajtótájékoztatón és a közösségi médiában azonnal bocsánatot kért.
A Cupra Kiro pilótája csapattársával, Dan Ticktummal karöltve az ötödik és hatodik helyen végzett. Viszont ahelyett, hogy a csapatnál eluralkodott volna az öröm mámora, magyarozkodni kellett. Martí miközben áthaladt a célvonalon, elejtett egy káromkodást, ami miatt elnézést kellett kérnie.
„El kell beszélgetnünk. Ezt nem fogadom el. Lehet, hogy újonc vagyok, de nem vagyok retardált. És ez egy retardált lépés, bárhogy is nézzük.” – mondta a rádión a spanyol.
A mondataira egyből jött a válasz a csapattól, ahol rászóltak, hogy beszéljen szépen, amire a fiatal versenyző így válaszolt: „Sajnálom, hogy ezt a rádióban mondtam.”
A sajtótájékoztatón Martí első dolga az a bocsánatkérés volt diszkriminatív megjegyzéséért: „Először is bocsánatot kell kérnem a rádión elhangzott szavakért. Nem válogattam meg a mondanivalóm. Ezért bocsánatot kell kérnem.”
A történet itt nem állt meg, mert az előző két évben még a Formula 2-ben vitézkedő pilóta a közösségi médiában is bocsánatot kért, ahol a következőket mondta: „Mélyen sajnálom a mai rádiós nyilatkozatomban használt kifejezéseket. A pillanat hevében csúnyán beszéltem. Sajnos nem tudom visszaszívni a szavaim, de nyilvánosan szeretném kifejezni legmélyebb bocsánatkérésemet a rádiós nyilatkozatomban tanúsított viselkedésemért.”
A verseny után nem sokkal a Cupra Kiro szóvivője nyilatkozatot adott ki, amelyben a következőket írta: „A Cupra Kiro elismeri és őszintén sajnálja a Pepe Martí által használt nyelvezetet. A használt kifejezés nem volt megfelelő, és nem tükrözi csapatunk, partnereink értékeit, valamint azokat az elveket, amelyeket elvárunk. Komolyan vesszük ezt az ügyet, és közvetlenül Pepével beszéltünk róla, aki felelősséget vállalt és személyes bocsánatkérést tett. A profi sportban nincs helye olyan nyelvnek, amely sértést okozhat.”
Egyébként Martí korábban is bekerült a hírekbe az új pályafutása során, amikor a szezonnyitó Brazil Nagydíjon óriási balesetet szenvedett. Eddig a Formula E-ben öt futamon indult, és a debütáló versenyén kívül mindegyiken célba ért, és ezeken 17 pontot gyűjtött, ami egyelőre a bajnoki tizenegyedik helyre elég.