Tisztújítás előtt a magyar autósport: Gyulay Zsolt távozásával megújulni kényszerül az MNASZ vezetése

Komoly szervezeti válságba került az MNASZ, miután kedden nyilvánosságra került, hogy Gyulay Zsolt benyújtotta lemondását elnökségi tagságáról. Gyulay távozása jogi kényszerhelyzetet is teremtett: mivel az operatív irányító testület létszáma három főre csökkent, a szervezet határozatképtelenné vált.
A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) és a Hungaroring Sport Zrt. elnöki posztját is betöltő Gyulay Zsolt indoklása szerint a MOB körüli teendőinek jelentős növekedése – amit társadalmi munkában végez – már nem teszi lehetővé számára a szövetségi munkában való aktív részvételt. Bár korábban is felmerült a távozása, eddig kitartott a 2022-ben felállt vezetés mellett.
Az MNASZ alapszabálya szerint az elnökség eredetileg hét főből állna, ám ez a létszám az elmúlt időszakban folyamatosan apadt.
Korábban már távozott:
- Őry Tamás alelnök (a Racingline.hu – TRP Média – tulajdonosa)
- Weingartner Balázs elnökségi tag (HUMDA)
- Korda Erik elnökségi tag (Korda Racing)
Gyulay kilépésével jelenleg mindössze hárman maradtak a döntéshozói székben: Szujó Zoltán elnök, valamint Rabócsi Tibor és Kálmán Péter. Ez a létszám a működési szabályzat értelmében már nem elegendő a hivatalos döntések meghozatalához, így elkerülhetetlenné vált egy teljes körű tisztújító közgyűlés összehívása.
Kérdésünkre Gyulay Zsolt elmondta, hogy lemondási szándékát már hónapokkal ezelőtt jelezte, mikor a létszám hét főről négyre csökkent. Elmondása szerint ez a Hungaroring Sport Zrt.-nél betöltött elnöki pozíciójára nincs hatással.
Szintén elértük telefonon Szujó Zoltánt is, aki arról tájékoztatott, hogy hamarosan az MNASZ hivatalos közleményt fog kiadni.








