Tisztújítás előtt a magyar autósport: Gyulay Zsolt távozásával megújulni kényszerül az MNASZ vezetése

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 04. 14.
Gyulay Zsolt, a HUngaroring Sport Zrt.
Fotó: Hungaroring

Komoly szervezeti válságba került az MNASZ, miután kedden nyilvánosságra került, hogy Gyulay Zsolt benyújtotta lemondását elnökségi tagságáról. Gyulay távozása jogi kényszerhelyzetet is teremtett: mivel az operatív irányító testület létszáma három főre csökkent, a szervezet határozatképtelenné vált.

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) és a Hungaroring Sport Zrt. elnöki posztját is betöltő Gyulay Zsolt indoklása szerint a MOB körüli teendőinek jelentős növekedése – amit társadalmi munkában végez – már nem teszi lehetővé számára a szövetségi munkában való aktív részvételt. Bár korábban is felmerült a távozása, eddig kitartott a 2022-ben felállt vezetés mellett.

Az MNASZ alapszabálya szerint az elnökség eredetileg hét főből állna, ám ez a létszám az elmúlt időszakban folyamatosan apadt.

Korábban már távozott:
  • Őry Tamás alelnök (a Racingline.hu – TRP Média – tulajdonosa)
  • Weingartner Balázs elnökségi tag (HUMDA)
  • Korda Erik elnökségi tag (Korda Racing)

Gyulay kilépésével jelenleg mindössze hárman maradtak a döntéshozói székben: Szujó Zoltán elnök, valamint Rabócsi Tibor és Kálmán Péter. Ez a létszám a működési szabályzat értelmében már nem elegendő a hivatalos döntések meghozatalához, így elkerülhetetlenné vált egy teljes körű tisztújító közgyűlés összehívása.

Kérdésünkre Gyulay Zsolt elmondta, hogy lemondási szándékát már hónapokkal ezelőtt jelezte, mikor a létszám hét főről négyre csökkent. Elmondása szerint ez a Hungaroring Sport Zrt.-nél betöltött elnöki pozíciójára nincs hatással.

Szintén elértük telefonon Szujó Zoltánt is, aki arról tájékoztatott, hogy hamarosan az MNASZ hivatalos közleményt fog kiadni.