A hétvégi Superbike-vb Magyar Nagydíja előtt kiderült, hogy a Bimota pilótájának, Axel Bassaninak az ereiben magyar vér is csörgedezik.
Axel Bassani 2021-ben került fel a Superbike-világbajnokságba, ahol előbb három Motocorsa Racing-féle Ducatizás után a gyári Kawasaki adott neki lehetőséget, ahol az azóta Bimotává alakuló gárdával versenyzik. A gyári program alatt most kezdte legjobb szezonját, de többek között betegség miatt is visszaesett a teljesítménye. A gyenge Holland Nagydíj után a jó eredményekhez való visszatérésben várta a Magyar Nagydíjat, amely különleges számára.
A Balaton Park-i hétvégén a nyolcszoros dobogós pilótát a Motorsportol.hu szerkesztőségének volt lehetősége kérdezni, ahol kiderült, hogy kötődik Magyarországhoz, és volt kedve pár szót mondani magyar nyelven.
Hosszú nap?
„Csütörtök mindig elég hosszú… Sok interjún és fotózáson veszek részt ilyenkor, de ez teljesen oké, a játék része.” (fúj egyet)
Melyik a kedvenc pályád?
„Phillip Island. A vonalvezetése és maga a helyszín miatt. Elég különleges helyen fekszik az Óceánnál, nem mindennapi állatokat láthatunk arra, szóval az atmoszféra nagyon szép. A második, amit mondanék Mugello, amely hasonlít Phillip Island-re. Hasonlóan gyors, ráadásul az az otthonunk, emiatt különleges.”
Tehát kijelenthető, hogy Mugello a legjobb olasz pálya?
„Így van. Emellett a világ egyik legjobb aszfaltcsíkja. Csak sajnos a Superbike nem megy ott, remélem ez a jövőben változik!”
Misano viszont a naptár része. Ott nem érzel hasonlót?
„Nem igazán szeretem a pálya a karakterisztikáját, túl lapos, semmi különleges… Viszont a környék jó. Harminc percre lakom Misanótól, szóval ebből a szempontból ez is valamennyire különleges.”
Mit jelent neked Valentino Rossi?
„Amikor fiatal voltam ő volt az idolom, ahogy sokan másoknak. Vale elég jelentős szerintem mindenkinek, nemcsak nekünk olaszoknak. Sokat tett a motorsportért és a MotoGP-ért, hogy megszeressék az emberek. Remek munkát végzett, és ő maga is remek ember. Természetesen volt lehetőségem vele találkozni, jártam már kétszer az edzőpályáján, a ranchen a saját kupáján. Csak túl sok ember veszi őt körül. Egyébként egy tök normális fickó, simán el tudsz vele beszélgetni.”
Mi jut eszedbe, ha azt mondom: Balaton Park?
„Kicsit az otthonomnak érzem. Elárulhatom, hogy a dédnagymamám Magyarországról származik, szóval ezért egy különleges helyszín nekem.”
Szóval voltál már itt Magyarországon a Superbike előtt?
„Nem, még soha. Tavaly volt az első alkalmam, amikor eljöttünk egy egynapos tesztre, hogy lecsekkoljuk a pályát. Azután felutaztam Budapestre megnézni a várost, ezt követően pedig Sopronba, ahonnan a dédim jön.”
Ha a környéken utazol tudom ajánlani a Balatont. Azonban, ha én megyek el Olaszországba, mit ajánlanál?
„Várost nézni a legjobb Rómában, Veronában vagy Velencében. Ha fürdeni szeretnél, akkor Szardíniát tudom mondani. Itt láthatod az egyik legszebb tengerpartot. Bár fullon van a nyáron és elég drága.” (nevet)
Tudsz valamit magyarul?
„Nah. Egyáltalán nem.”
Akkor most nem szeretnél pár szót kimondani?
„De, megpróbálhatjuk.”
Köszönöm.
Egész könnyedén kimondja: „Köszönöm.”
Jó napot kívánok.
Mindenféle nehézség nélkül mondja: „Jó napot kívánok.”
Fagylalt.
Egy kicsit olaszos hanglejtéssel, de hiba nélkül: „Fagylalt.”
Fagyi.
Rövidítve is: „Fagyi.”
Autó.
„Ez olaszul is autó. A következő évre megtanulok pár dolgot!”





