A Ducatinak nincs B-terve, amennyiben Bulega a MotoGP-be igazolna

A Holland Nagydíj előtt is téma volt Nicolò Bulega jövője, és kiderült, hogy a Ducati egyelőre nem úgy gondolkozik, hogy sztárpilótájuk távozna.
Folytatódik a Superbike idei szezonja a Holland Nagydíjjal. Az eddigi hatalmas slágertéma, hogy Nicolò Bulega tudja-e folytatni hibátlan mérlegét, amivel sorozatban négy versenyhétvégét megnyerhet. A bajnokság éllovasa nemcsak ez miatt kerül be hírekbe folyamatosan, a jövőjéről is sokat cikkeznek.
Erről Bulega szokásához hívően szűkszavúan nyilatkozott, és nem is árult el konkrétumot: „Jelenleg a MotoGP-fronton meg kell várnunk, amíg a nagy nevek elrendezik a dolgokat, valójában minden rajtuk múlik. A MotoGP-ről szóló álom gyerekkorom óta kísér, és keményen dolgozunk azon, hogy valóra váljon. Természetesen örülök, hogy itt lehetek a Superbike-ban. De az álom az álom.”
Egyelőre senki sem tudja mi lesz Bulega sorsa, még a saját csapata sem. A Ducati csapatmenedzserét, Serafino Fotit szintén kérdezték versenyzőjének jövőjéről. Az olasz szakember ugyan örülne, ha maradna, de azt sem bánná, ha átmenne a MotoGP-be, mivel megérdemelné.
„Őszintén szólva, nem tudom, mi folyik a MotoGP-ben. Nagyon fontos számunkra Bulega, és ahogy már ezerszer elmondtam, örülnék, ha megnyílnának előtte az ajtók a MotoGP-ben. Megérdemli, hiszem, hogy ott is jól teljesítene, és mert ez lenne a karrierje során bejárt út csúcspontja. Természetesen, ha a Superbike-ban maradna, nagyon örülnék, mert együtt építettük fel az alapokat. Várjuk, hogy mit fog tenni, és nem sietünk. Jelenleg nincs B-tervünk, és még senkivel sem beszéltünk, mert várjuk, hogy ő mit dönt.” – kommentálta a híreket Foti.
A MotoGP-ben sorra kelnek el a szabad ülések, miközben egy hivatalos bejelentés sincs, de mindenki tudja, a háttérben szinte biztosan megköttettek már a szerződések. Akár ez Bulega esetében is hamarosan megtörténhet. A legtöbbször a VR46-ot emlegetik, mint következő állomáshelye, ahol jelen állás szerint Fermín Aldeguerrel osztaná meg a garázst. A csapatmenedzser viszont nem aggódik az elmúlt hetek híreit látva: „Úgy gondolom, rengeteg pletyka kering. Egy apró morzsa is villámgyorsan terjedhet. Nyilvánvaló, hogy akadnak pletykák, ami normális, amikor egy versenyző szerződése lejár, és bárkivel tárgyalhat. De konkrétumot még nem hallottam.”
Ami biztosnak tűnik, az az, hogy jelentős ajánlatot kell Bulega elé tenni, amennyiben maradásra akarják bírni: „Mi mindent felkínálunk, amit tudunk, ahogy mindig is tettük. Ennél többet nem tehetünk. Miért maradna Bulega a Superbike-ban a Ducatival? Ezt nem mi döntjük el, de úgy gondolom, hogy a Ducatival és ezzel a csapattal Nicolò az egész karrierje során itt érzi magát a legjobban, mind az eredmények, mind a harmónia tekintetében. Ez a pozitívum, és úgy gondolom, hogy velünk kellene maradnia, mert így hihetetlen karriert futhat be. Ha távozna, nagyon gyors versenyző, és máshol is jól teljesítene, de itt biztosítékot kap.”









