A Hungaroring veheti át a promóteri szerepet a balatonfőkajári világbajnoki futamokon

Úgy tűnik végre megoldódhat a magyar Superbike-, és MotoGP-futamok sorsa. A jegyértékesítés ugyan még nem kezdődött meg.
2025-ben Magyarország több mint 30 év után ismét nemzetközi motorsport-futamot rendezett, ami történelmi pillanat volt. A pálya és a lebonyolítás alapvetően pozitív élményt nyújtott a versenyzőknek és a szurkolóknak.
Bár 2025-ben bejelentették, hogy a pálya az idei évben is otthont ad a versenyeknek, a jegyértékesítés és promotálás nem kezdődött meg. Az elmúlt hónapokban egyre több kérdés merült fel a versenyekkel kapcsolatban, mivel a korábbi promóter, a HUMDA körüli szervezés bizonytalanná vált. A Superbike-hétvége egy hónap, a MotoGP két hónap múlva lesz. A jogtulajdonos, a MotoGP Sports Entertainment Group (korábbi Dorna) szerkesztőségünk kérdésére már korábban megerősítette a verseny státuszát.
Az elmúlt hetekben sokakat foglalkoztatott a magyar futamok megtartásának kérdése. A közösségi médiában közszereplők már korábban beszéltek róla, illetve a Sportinfó 2026 veszprémi állomásán is szó esett a versenyek megtartásáról, ám hivatalos megerősítés eddig nem érkezett. Most azonban közelebb kerülhettünk a bejelentéshez, hiszen a pénteken megjelent Magyar Közlöny már tartalmazza a futamok megrendezésének jogi alapját.
A promóteri feladatokat végül a Hungaroring Sport Zrt. veheti át a Nemzeti Rendezvényszervező
Ügynökség bevonásával.







