A MotoGP-t már elérte a változás szele

Börcsök Réka2024. 10. 10.
MotoGP
Fotó: MotoGP Media

A Liberty Media MotoGP-be való belépésének ügylete még nem zárult le, de az első változás máris úton van.

A MotoGP bejelentette, hogy a 2024-es szezon végén, november 17-én Valenciában mutatják be az új logót. Az elmúlt években a világbajnokság fokozatosan alakítja át az arculatát, például 2023-ban új főcímdalt vezettek be, amelyet Marco Beltrami szerzett.

A logóváltoztatásról már korábban is szó esett, miután a Liberty Media bejelentette, hogy megszerzi a MotoGP 86%-os részesedését.

A Dorna Sports megerősítette, hogy az új logó a valenciai díjátadó után kerül bemutatásra. Az arculat megalkotásához a Pentagram nevű független designstúdiót vették igénybe, amely a MotoGP gazdag örökségét és jövőbeli céljait kívánja tükrözni. A tervezés több mint egy éven át zajlott, bevonva rajongókat, versenyzőket és a sport kulcsszereplőit.

A MotoGP jelenlegi logója 2000 óta van használatban, kisebb módosításokkal, de lényegében változatlan maradt. Az új arculat kidolgozása Dan Rossomondo kereskedelmi igazgató egyik fő feladata volt, amióta 2023-ban átvette a pozíciót.