Bezzecchi elmagyarázta, miért úszott el a sprintgyőzelem

Börcsök Réka2025. 11. 16.
Marco Bezzecchi
Fotó: MotoGP Media

Marco Bezzecchi hiába futott körrekordot a valenciai időmérő edzésen, elsőségét nem tudta győzelemre váltani. A rajt után adódtak problémai.

A portimãói dobogók és az újabb pole után Bezzecchit esélyesként tartották számon a sprintre, ám a győzelem már a rajtnál elúszott. Ahogy ő mondta: „A rajtvezérlés nem kapcsolt ki az első kanyar előtt!” Emiatt elvette a gázt, kiesett a ritmusból, és mire helyreállította a rendszert a második kanyarban, addigra már jelentős hátrányba került.

Az első kör végére csak második volt, közel másfél másodperces hátránnyal – MotoGP-ben ez 13 kör alatt szinte ledolgozhatatlan.

Bezzecchi és Fernández is lágy első gumit választott. Amikor arról kérdezték Bezzecchit, hogy lehetett-e ok a lemaradásra, az olasz egyértelmű választ adott. „Szerintem jó választás volt – de ezt sosem tudjuk meg. A rajt utáni gond sokkal súlyosabb volt. Ha most újraindítanánk a sprintet, ugyanígy a lágy első gumit tenném fel.”

A visszaesés ellenére nagyszerű eredménnyel zárta a napot: bebiztosította a világbajnoki harmadik helyet, új mérföldkövet téve hozzá karrierjéhez. „Nagyszerű érzés volt akkor is, és most is az – főleg a csapatnak és az Apriliának, megérdemlik. A nehéz 2024-es szezon után újra az élre kerülni különleges. Remélem, jól zárjuk a vasárnapot – és akkor lehet igazán ünnepelni.”