Fondorlatos tervet eszelt ki Bastianini az idei szezonra

Vörös KamillaVörös Kamilla2024. 03. 08.
Bastianini
Fotó: Ducati Corse

Mielőtt Katarban újra felbőgnek a MotoGP-motorok, a világbajnok csapattársa is megszólalt. Enea Bastianini beszélt arról a tervéről, hogy 2024-ben már a rajtnál az élre vágna.

Enea Bastianini teljesítménye a 2022-es szezonnyitón Katarban felejthetetlen. A Gresini Ducati csapat első versenyén az olasz megállíthatatlan volt, és lenyűgöző stílusban nyert. A sivatagi diadal rajtpozícióját egy hasonlóan erős edzésen alakította ki.

A sebesség a későbbi futamokon is megvolt, de az olasz versenyző gyakran mutatott bizonytalan pillanatokat. Inkább szabály, mint kivétel voltak azok a futamok, amelyeken a rendkívül tehetséges Bastianini csak a végső sprintben tudott elszakadni a középmezőnytől.

Az ingadozó eredmények ellenére a 2020-as Moto2-es bajnok megkapta a Ducati gyári csapatának egyik ülését. Az önhibáján kívül sérülésekkel tarkított szezon után Bastianini már nagyon várja az új szezont és a második esélyt, hogy a világbajnoki koronáért küzdhessen.

A legutóbbi teszteken az olasz egy ezredmásodperccel maradt Pecco Bagnaiától. Azonban tisztában van azzal, hogy a 2024-es versenyen más megközelítésre lesz szüksége.

„A kulcsszó az agresszivitás. Sokat gondolkodtam ezen. Egyrészt rendkívül fontos, hogy a verseny elején különösen agresszívak legyünk. Ez az egyik dolog. Az agresszivitás a vezetési stílushoz is kapcsolódik. Én pedig ebben a tekintetben a teljes ellentéte vagyok. A finom mozdulatokat részesítem előnyben, és a kanyarok bejáratánál igazából ez válik be.”

„Jól dolgoztunk eddig, különösen a téli teszteken. Idén minden edzésen az élen kell lennem, hogy jobb pozícióban kezdhessem meg a futamokat.”