Immáron hivatalossá vált a Pramac Yamaha új főszponzora a MotoGP-ben

Vörös KamillaVörös Kamilla2025. 01. 27.
Pramac
Fotó: Prima Pramac Racing

A Pramac megerősítette, hogy a francia Alpine lesz a MotoGP-csapat főszponzora 2025-ben.

A múlt év végi médiapletykákat követően a Pramac a közösségi média csatornáin jelentette be a partnerséget a francia céggel, amely a Forma-1-ben és a WEC-ben is szerepel.

A Pramac egy rövid közösségi média bejegyzésben a következőket írta: „Két világ, egy közös vízió. Egy izgalmas 2025-ös szezon előestéjén a Prima Pramac Yamaha MotoGP büszkén jelenti be új partnerségét az Alpine Carsszal”.

Nem világos, hogy az Alpine szponzorációja mennyire lesz hangsúlyos a Yamahákon, amelyeket a csapat 2025-ben indít, vagy hogy ez hogyan befolyásolja majd a festés kialakítását.

Az Alpine-t birtokló Renault csoportot Luca de Meo vezeti, aki korábban a Fiat igazgatójaként dolgozott, amikor az olasz autómárka volt a MotoGP-ben a Yamaha gyári csapatának címszponzora. A Pramac csapat tulajdonosa, Paolo Campinoti jó kapcsolatot ápol de Meóval, ami a mostani kapcsolat létrejöttéhez vezetett.

A Pramac a gyári Yamaha csapat mellett január 31-én, pénteken Malajziában leplezi le 2025-ös versenygépeit. A Yamahának nem volt szatellitcsapata azóta, hogy az RNF Racing felbontotta az együttműködést vele.