Márquez emelt fővel távozik a Gresinitől, de erős referencia vár rá új garázsában – már kedden

Vörös KamillaVörös Kamilla2024. 11. 18.
MM
Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool

A szezon utolsó futamán a nyolcszoros világbajnok Marc Márquez bebiztosította a harmadik helyet a világbajnoki tabellán. Búcsúajándék a Gresini Racing számára.

A MotoGP utolsó barcelonai futama után egy dolog biztos: Jorge Martín világbajnok. Marc Márquez gratulált honfitársának.

„Ma Jorge napja van, a bajnok napja. Megérdemli. Szupergyors és következetes volt, és nagyon jól kezelte a helyzetet, különösen a bajnokság vége felé. Gratulálok Jorgénak, a családjának és a csapatának. Biztosan nagyon élvezi ezt. Az első bajnoki cím a legjobb és különleges.”

Magának Marc Márqueznek is volt mit ünnepelnie a verseny után: a barcelonai futamon elért második helyezésével bebiztosította a harmadik helyet a világbajnoki tabellán, és megállta a helyét Enea Bastianinivel szemben.

„Jó verseny volt, és mindent beleadtunk. Olyan volt, mintha a világbajnoki címért versenyeztem volna. Teljesen arra koncentráltam, hogy jól végezzek a Gresinivel. És egy dobogó a legjobb módja annak, hogy köszönetet mondjak ennek a hihetetlen családnak!”

„Nagyon fontos csapattá váltak a karrieremben, mert egy különleges pillanatban érkeztem oda. A tavalyi váltás nagyon fontos volt. Köszönöm a Hondának, hogy megértette a helyzetemet, és köszönöm a Gresininek, hogy lehetőséget adott nekem. Keményen dolgoztam az egész szezonban. A csapat segített visszanyerni az önbizalmamat. Szeretnék köszönetet mondani ezzel a dobogóval és a világbajnoki harmadik hellyel.”

„Tegnap megkérdeztem Masinit (Michele Masini sportigazgató), hogy fontos-e egy szatellitcsapatnak a harmadik helyezés, mire ő azt mondta, hogy lehet, hogy lesznek bónuszok. Szóval megpróbáltam koncentrálni és a lehető legpontosabban teljesíteni, hogy a dobogón fejezzem be a versenyt.”

Marc Márquez jövőre már nem a Gresini szatellitcsapatánál, hanem az olasz gyártó gyári csapatánál fog versenyezni. Tehát a kilencedik bajnoki címre is esélyes?

„2025-ben a gyári csapatban leszek, ami más nyomást jelent. A gyári csapatban lenni azt jelenti, hogy minden versenyen az első három helyért és a világbajnoki címért kell küzdeni. Mindent megteszünk majd, ami tőlünk telik. Peccóval a garázson belüli ellenfél erős lesz, és ő lesz a fő referencia. Az első dolog az lesz, hogy alkalmazkodjunk az új emberekhez, a csapathoz. És az is, hogy megértsük az új motort.”