Márquez legyűrte Márquezt, aki már a második körben eldobta, így elmarad a tesós ünneplés

Silló BarnabásSilló Barnabás2026. 04. 26.
Marc Marquez, Alex Marquez
Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool

Hiába vártuk az izgalmakat a tegnap után, végül nagyon sima Álex Márquez győzelmet hozott a Spanyol Nagydíj.

A szombat felvezette a remeknek tűnő főfutamot, ahol most verőfényes napsütés, és szárazság volt, ami megbolondíthatta a versenyzők dolgát, mivel érdemben még csak változó körülmények között motoroztak. Az előzetes várakozások alapján Marc és Álex Márquez tűnt a favoritnak, de tetszetősnek tűnt a két gyári Aprilia Marco Bezzecchivel és Jorge Martínnal, azonban utóbbi a darálóból indult.

A huszonöt körös futam rajtjakor a pole pozíciós Marc Márquez csak úgy kilőtt. A mezőny fegyelmezetten vitte végig az első kört, ahol a sok mozgolódásban Marc Bezzecchi és Álex Márquez is áthámozta magát Johann Zarcón. Az ifjabb Márquez olyan hatalmas tempót diktált, hogy Bezzecchit is megelőzte, akinek így a rekordja ugrott, mivel nem tudott az élen motorozni, ezzel nem töltött újabb kört az élen.


Már a második körben jött a dráma, Marc Márquez, akit a tesó megelőzött, eldobta a kilencesben. A címvédő motorja kettétört, de ő maga látszólag megúszta. A ducatis kiesésével az élen lett egy szünet, Bezzecchi fél másodperces hátrányban követte Álex Márquezt, amíg a harmadik helyen az akkor hatalmas felzárkózást csináló Jorge Martín lemaradt.

Ha ekkor szétnéztünk a mezőnyben kisebb bolyok alakultak ki. A két Trackhouse duóban próbálta levadászni Pedro Acostát és Enea Bastianinit. Raúl Fernándeznek sikerült mindkét KTM-et legyűrni, miközben Acosta gépével érintkezett és letörte motorjának orrán lévő jobb oldali szárnyát. Emiatt a jövendőbeli Ducati-pilóta elkezdett szenvedni, és még a rettenetes futamot teljesítő Francesco Bagnaia is megelőzte a tizedik helyen.


A nagydíj feléhez érve megmerevedtek a frontvonalak. A legnagyobb izgalmat Acosta és Fermín Aldeguer szolgáltatta a tizedik helyen. Azonban ebből egy kilencedik helyes csata lett, amikor Bagnaia egyszer csak kicsúszott. A kétszeres világbajnok a pálya szélén gurult, technikai gondokkal, aztán kör végén ki is állt.


Az utolsó körökre a nagy izgalmakat a középmezőnyben kellett keresni, mivel Fernández Zarcót előzte agresszíven az ötödik pozícióért, egy körrel később már Ai Ogura is elment a francia mellett, ezzel az első hat helyen négy Aprilia körözgetett.

Végül Álex Márquez győzelme nem volt veszélyben, elképesztően magabiztosan hozta be az élen a motort. Ezzel a pár nappal ezelőtti szülinapos remek ajándékkal köszöntette magát, ráadásul azon a pályán, ahol tavaly élete első királykategóriás sikerét kaparintotta meg.


Másodikként jött be Bezzecchi, aki ezzel tudta növelni előnyét a világbajnoki tabellán. Harmadikként egy újabb olasz ért célba, Fabio Di Giannantonio személyében, ezzel bebiztosítva a spanyol kisebbséget.

A pódiumról lecsúzott, de fantasztikus versenyt produkáló Martín lett a negyedik a végén nagyot küzdő Fernández és Ogura előtt. Zarco végül hetedikként végzett Bastianini és Aldeguer előtt. Utánuk jött a gyári KTM-es duó, Acosta és Brad Binder, akiket az utolsó talpon maradt ducatis Franco Morbidelli követett. Gyenge futamot zárt mind a gyári Honda, mind gyári Yamaha. Tizenharmadik Luca Marini, tizennegyedik Fabio Quartararo, tizenötödik Joan Mir volt, utóbbinak ez volt az első főfutamos pontszerzése.

A végeredmény:


A pontverseny: