Nem a kedvenc pályája a Balaton Park a Yamaha többszörös futamgyőztesének

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 08. 23.
Álex Rins
Fotó: Yamaha Motor Racing

Álex Rins a Motorsportol.hu előtt nyilatkozva elárulta, hogy nem túlságosan kedveli a Balaton Parkot.

A MotoGP idén teszi tiszteletét a Balaton Park Circuiten, így természetesen többször előjön a kérdés a pilóták felé, hogy miként állnak a pályához. A versenyzők eddig nem panaszkodtak, ellentétben a Superbike-kal, viszont a pénteki nap után a gyári Yamahánál versenyző Álex Rins kimondta kendőzetlenül, hogy mit gondol a pályáról.

A Red Bull Ringen a Yamahák el voltak tűnve, és az első pályára gurulást követően sem tűnik erősnek a japán alakulat. Arra kérdésre, hogy a Balaton Park mennyire Yamaha-pálya így válaszolt:

“Hát… Az első szabadedzésen nagyon küszködtünk, több problémánk volt, mint Ausztriában. Most egy új pályán vagyunk, így nincs semmi referenciánk. A délutáni edzésen előreléptünk egy nagyot, sokat javultunk, szóval gyorsabbak voltunk, mint délelőtt. Azonban egy kicsit mérges vagyok. Mérges vagyok, mert meg volt a potenciálunk, hogy tizenegyedikek legyünk, vagy tizenkettedikek, ehhez képest utolsók lettünk. Ez azért volt, mert rettenetes péntekje volt a csapatnak. Megpróbálunk feljavulni az időmérőre.”

A hatszoros futamgyőztes megkapta azt a kérdést, hogy a számára mennyire fekszik a vonalvezetés, és elmondta, nem szereti az a magyar pályát:

“Ha a pálya a Yamahának is fekszik, akkor nekem is. Az én stílusomhoz viszont nem hiszem. A pálya elég nehéz. Ha azt kérdezik tőlem, hogyan látom a pályát, azt mondom nem szeretem túlságosan. A sikánok nagyon-nagyon lassúak, a rázókövek nincsenek összhangban a sóderággyal. A motorommal alapból is nehéz.”

Végül a bajnokság tizenkilencedik helyezettje arra is hajlandó volt, hogy értékelje a pályát számokkal:

“4.9-et adnék a tízből.”