Visszatért a versenypályára Marc Márquez

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 12. 22.
Marc Marquez
Fotó: Ducati Corse

Előbb jött a karácsony Marc Márqueznek.

Marc Márqueznek álomszerűen alakult az idei szezonja, leuralta a mezőnyt immár a gyári Ducatival, a győzelmek sora pedig egy újabb világbajnoki címet eredményezett neki. Amint kilencszeres világbajnok lett, az azt követő futamon Indonéziában lesérült. A főfutam első körében akadt össze Marco Bezzecchivel, és ennek következtében a jobb kulcscsontja eltörött. Az szezonban már nem ült motorra, és kijelentette, hogy nem sieti el a visszatérést.

A MotoGP már a szokásos téli szünetét tölti, amikor kevés szó esik a versenyzésről, a háttérben gőzerővel megy a munka. Jelenleg teszttilalom van érvényben, ami azt jelenti, hogy a régóta sérült pilóták sem ülhetnek motorra, de a csapat vagy a gyártó eseményein ezt megtehetik. Így Márquez pénteken a Ducati Campioni in Festa eseményen motorra pattant márkatársaival egyetemben.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Ducati Corse (@ducaticorse) által megosztott bejegyzés


„Sokkal jobban érzem magam, és jövő héten visszatérek a motorra” – kezdte az idei győztes. „Orvosok megvizsgáltak, már három hónap eltelt a baleset óta. Szóval vasárnap vagy jövő héten visszatérek a nyeregbe, hogy megnézzem, milyen újra motorozni.”

Azt elárulta pénteken, hogy hiába lesz karácsony, nem lesz sok pihenés a számára:

„Nincs szabadság, nem. Így van ez. Nekem könnyű elfogadni. Gemmának, a barátnőmnek, ez egy kicsit nehezebb! Végül ő is megértette. Keményen kellett dolgoznom, rehabilitációra járnom és megünnepelni a címet. Meg kellett tenni. Péntek az utolsó nap, amikor a 2025-ös címet ünnepeljük, mert vasárnap már a 2026-oson fogunk dolgozni.”

A felvonulás előtt a Ducati is megünnepelte az új bajnokát. Az olasz márka egy replikamotort dob piacra, amelyből 293 darab érhető el, és azoknak festését maga Márquez ispirálta.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Ducati Motor Holding (@ducati) által megosztott bejegyzés