Danuel Suarez nyerte meg a az idei Coca-Cola 600-at

Daniel Suareznek kedveztek az égiek, ő ünnepelhetett a lerövidített Coca-Cola 600 után. A Charlotte Motor Speedwayen rendezett vasárnapi Coca-Cola 600 versenyzői eligazításán Elton Sawyer, a NASCAR versenyigazgatási alelnöke így búcsúzott a pilótáktól: „Hadd fussunk egy olyan versenyt, amire Kyle is büszke lenne.” Sikerült ezt a követelést véghez vinni egy végletekig kiélezett, drámáktól és érzelmektől túlfűtött versenyt láthattunk a hétfői hajnali órákban.
A végeredmény kicsit sem úgy alakult, ahogy azt vártuk. Daniel Suárez megszerezte karrierje harmadik győzelmét, miután a versenyt egy heves esőzés miatt 27 körrel a tervezett táv előtt leintették. A siker különösen szívbemarkoló volt Suárez számára, aki Mexikóból érkezve, NASCAR-karrierje kezdetén rengeteg bátorítást és tanácsot kapott Buschtól. A futam után a könnyeivel küszködve adott interjút.
„Ez tényleg nagyon sokat jelent. Ez tényleg nagyon sokat jelent. Évek óta mondogatom, hogy ez a kedvenc versenyem az évben. Minden évben itt lehet velem a családom. Legtöbbször ez az egyetlen verseny, amire el tudnak jönni.”
„Nagyon nehéz hét volt. Kyle különleges volt. Ez a győzelem Kyle-ért van. Kyle-ért, Samantháért, Brextonért, Lennixért, az egész családjáért… Határozottan különleges íze van ennek a sikernek Kyle miatt. Ez a győzelem az övé. Ha nincs Kyle, nem lennék Xfinity [O’Reilly]-bajnok. Nem kaptam volna meg a lehetőséget a Cup Seriesben. Hihetetlen, hogy megnyertem ezt a versenyt érte.”
Suárez két nem tervezett, kerékvibráció miatti pitelés után zárkózott fel. A győztes stratégiát a 356. körben, egy villámlás miatti sárga zászló alatt hozták meg: csak a két jobb oldali gumit cserélték le, amivel 13 pozíciót nyert. Az utolsó újraindításnál Suárez Kyle Larson szélárnyékos segítségével azonnal elhúzott Christopher Bell elől, és az eső megérkezéséig megtartotta a vezetést.
Christopher Bell így látta a döntő pillanatot:
„Az első újraindítás után tudtam, hogy nem tud elénk kerülni. Mellette kellett volna maradnom. Nem tudtam mellette maradni. Elém került. Amint elém került, tudtam, hogy egy ilyen rövid etapban nagyon nehéz lesz az előzés.”
„Ha meglett volna az összes körünk, biztosan keményen blokkolt volna.”
A futamon Bell végzett a második, Denny Hamlin pedig a harmadik helyen. A pole-ból induló és a bajnokságot vezető Tyler Reddick a legtöbb, 119 kört töltötte az élen, és végül negyedikként zárt Larson előtt. A másfél mérföldes pályán összesen 32 éllovas-változást és 12 sárga zászlós szakaszt láthattak a nézők.
Végeredmény
| Helyezés | Pilóta |
|---|---|
| 1. | Daniel Suárez |
| 2. | Christopher Bell |
| 3. | Denny Hamlin |
| 4. | Tyler Reddick |
| 5. | Kyle Larson |
| 6. | Ty Gibbs |
| 7. | Ryan Blaney |
| 8. | Joey Logano |
| 9. | William Byron |
| 10. | Zane Smith |
| 11. | Shane van Gisbergen |
| 12. | Ricky Stenhouse Jr. |
| 13. | Erik Jones |
| 14. | Michael McDowell |
| 15. | Brad Keselowski |
| 16. | Cole Custer |
| 17. | Alex Bowman |
| 18. | AJ Allmendinger |
| 19. | Corey Heim |
| 20. | Todd Gilliland |
| 21. | Riley Herbst |
| 22. | Bubba Wallace |
| 23. | Carson Hocevar |
| 24. | Noah Gragson |
| 25. | Ty Dillon |
| 26. | John Hunter Nemechek |
| 27. | Austin Hill |
| 28. | Cody Ware |
| 29. | Josh Berry |
| 30. | Chris Buescher |
| 31. | Katherine Legge |
| 32. | Austin Dillon |
| 33. | Ryan Preece |
| 34. | Chase Briscoe |
| 35. | Ross Chastain |
| 36. | Timmy Hill |
| 37. | Chase Elliott |
| 38. | Austin Cindric |
| 39. | Connor Zilisch |
A futam már a start előtt érzelmes pillanatokat hozott: Busch özvegye, Samantha, valamint gyermekei, Brexton és Lennix ekkor jelentek meg először a nyilvánosság előtt a tragédia óta. A motorok beindítása előtt Steve O’Donnell, a NASCAR vezérigazgatója szívből jövő ígéretet tett az özvegynek, hogy ők mindörökké a NASCAR-család részei maradnak.
Chase Elliott számára nem alakult túl jól a verseny: már a 90. körben falnak csapódott és kiesett.
„Egyszerűen hibáztam, megpördültem és eltaláltam a falat” – mondta a 17. helyen álló Elliott. „Utálom ezt. Ez egyszörnyű verseny számomra. Rengetegszer törtem már össze itt magam. Sok volt még hátra a versenyből. Próbáltam találni valamit – eléggé visszaestünk.”
„Felhúzódtam oda a felső ívre, próbáltam néhány gyorsabb kört összerakni. Hibáztam, átléptem a határt, és megfizettem az árát.”
Bár az első három szakaszt a Toyoták dominálták, a győzelem végül Suárezé lett. Eközben Katherine Legge is célba ért a 31. helyen, teljesítve az Indianapolis 500 / Charlotte dupla kihívás második felét, miután az Indy 500-on egy korai baleset miatt kiesett.
A bajnokságot továbbra is Tyler Reddick vezeti. 122 ponttal áll Denny Hamlin előtt. Nehéz feladata lesz a mezőnynek, az 5. helyen álló Chase Elliott 3 pont híján 200 pont hátrányban van.
A következő versenyt a Nashville Superspeedwayen rendezik, szintén a korai hétfői órákban.









