Toto Wolff elárulta, hogy Lewis Hamilton döntése, miszerint 2025-ben elhagyja a Mercedest és a Ferrarihoz igazol, „segített” elkerülni egy kínos beszélgetést a hétszeres világbajnok jövőjéről.
A Mercedes új könyvében, az Inside Mercedes F1: Life in the Fast Lane-ben részletesen szó esik Hamilton távozásáról. Wolff arról is beszélt, hogy azért kínáltak neki egy 1+1 éves szerződést, mert nem voltak biztosak benne, hogy Hamilton a 40-es éveiben is versenyképes marad.
„Van egy oka annak, hogy csak egy év plusz egyet ajánlottunk” – mondta Wolff. „A mi sportunkban a kognitív frissesség nagyon fontos, és mindenkinek van egy szavatossági ideje. Éppen ezért a következő generációra is gondolnom kell. Ugyanez a foci világában is így van: olyan edzők, mint Sir Alex Ferguson vagy Pep Guardiola, előre látták a legjobb játékosaik teljesítményét, és hoztak be fiatalokat, akik a csapatot vitték tovább.”
Wolff elismerte, hogy Hamilton távozásának időpontja miatt nem volt idejük tárgyalni egy esetleges Lando Norris vagy Charles Leclerc igazolásról, mivel mindketten új szerződést írtak alá a McLaren és a Ferrari csapataival.
Wolff végül a 18 éves Andrea Kimi Antonellit választotta Hamilton utódjaként 2025-re. “Számítottam arra, hogy Lewis elmegy” – tette hozzá Wolff. „De nem értettem, miért váltana csapatot, mielőtt kiderült volna, hogy versenyképesek leszünk-e. Nem hagyott időt a reagálásra, gyorsan kapcsolatba kellett lépnem a partnereinkkel, és talán így el is szalasztottam a lehetőséget, hogy más pilótákkal tárgyaljak, akik néhány héttel korábban már aláírtak, mint Leclerc vagy Norris.”
„De igazából tetszik ez a helyzet” – folytatta. „Segít elkerülni azt a kínos pillanatot, amikor a sport legikonikusabb versenyzőjét kellene értesítenünk, hogy nem akarjuk folytatni.”






