Ajánlatot kaphatott a Mercedestől Verstappen

Silló BarnabásSilló Barnabás2026. 06. 18.
Max Verstappen
Fotó: Clive Rose / Getty Images / Red Bull Content Pool

Max Verstappent ismét megkörnyékezhette a Mercedes Ralf Schumacher szerint.

Ahogyan az lenni szokott, ismét felerősödtek a találgatások Max Verstappen jövője körül. A négyszeres világbajnok az idei szezonban kevesebb reflektorfényt kap a Red Bull gyengélkedése által, akik a Forddal az új korszakban eddig még nem tudtak egy igazán tökéletes hétvégét összerakni. A legfrissebb hírek szerint akár maga az év végén felbontsa a szerződését, hiába tervezi eredetileg kitölteni azt 2028-ig.

Ebben a témában szólalt meg Ralf Schumacher a Backstage Boxengasse podcastban, aki nem volt rest kijelenteni, hogy a Mercedes ajánlatot tett Verstappennek, hogy elcsábítsa őt a Red Bulltól.

„Jelenleg nincs hely a Ferrarinál” – kezdte az immár tévésként tevékenykedő Schumacher. „A Mercedesnél pedig azt hallani, hogy Toto Wolff a kulisszák mögött ajánlatot tett neki. Ez az ajánlat pénzügyi szempontból nyilvánvalóan annyira rossz volt, hogy egyébként sem jöhet szóba. Nyilvánvalóan ez zajlik jelenleg a kulisszák mögött.”

Most a Mercedes kitűnő helyzetben van, mivel autójuk ledominálja a mezőnyt. A csapat két remek versenyzővel rendelkezik Andrea Kimi Antonelli és George Russell személyében, akiktől vétek lenne megválni. Azonban, ha egyikőjük elhagyná a csapatot, akkor esély nyílhat a Red Bull pilótájának az érkezésére.

Viszont Schumacher szerint ez csak egy kis színjáték volt, egy nyomásgyakorlás.  Állítása alapján a Mercedes állítólagos alacsony ajánlata Verstappennek szándékos volt, mivel a csapat úgy készül, hogy jelentősen meg kell emelnie Antonelli fizetését a továbbiakban.

„Már korábban is elmondtam: miért hozná Wolff a drága Max Verstappent Kimi Antonelli mellé, aki a következő szupersztár lesz, ha minden a terv szerint alakul? Akkor két olyan pilótája lenne a csapatban, akik egymás ellen küzdenek. Erre jól emlékszik még a Nico Rosberg és Lewis Hamilton korszakból, és ez az utolsó dolog, amit akarsz. Mindenekelőtt Kimi helyzetét veszélyeztetné. Szóval ennek valójában egyáltalán nincs értelme.” – zárta.

Az, hogy egy Mercedes volánja mögött ülne a holland pilóta nem lenne újdonság, hiszen a GT-csapata, a Verstappen.com Racing az ezüstnyilak kocsijait használja, és velük indult a Nürburgringi 24 óráson.