„Ez egy vicc!” – Wolff kiakadt az F1 új motoros tervére

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 04. 22.
x, Toto Wolff, Valtteri Bottas
Fotó: Richard Pardon/Mercedes-AMG Petronas

A bahreini F1-es csúcstalálkozón megerősítették, hogy a 2026-tól érvénybe lépő motorszabályok továbbra is az előzetes tervek szerint alakulnak, és bevezetik a megerősített elektromos rendszereket.

A tervek szerint az új motorok csaknem megháromszorozzák a rendelkezésre álló elektromos teljesítményt, az akkumulátor pedig akár 350 kW leadására is képes lesz. A hajtáslánc teljesítménye várhatóan 50-50 százalékban oszlik majd meg a belsőégésű motor és az elektromos rendszer között.

A szimulációk során azonban az olyan hosszú egyenesekkel rendelkező pályákon, mint Monza, kiderült, hogy az autók kifogyhatnak az elektromos energiából, és így kizárólag a belső égésű motorra támaszkodhatnak.

A szaúdi hétvégén azonban már arról számoltak be, hogy az F1 Bizottság következő ülésén olyan tárgyalásokra kerül sor, amelyek értelmében a versenyeken a teljesítményt 200kw-ban maximálnák, de a Mercedes csapatfőnöke, Wolff nem rajong ezért a javaslatért.

„Az F1 Bizottság napirendjét olvasva, az majdnem olyan vicces, mintha néhány olyan kommentet olvasnék, amit a Twitteren látok az amerikai politikáról” – idézi Wolffot a RacingNews365.

„Tényleg szeretném megvédeni magunkat, és nem nyilatkozom, de ez egy vicc.”

„Egy héttel ezelőtt volt egy motoros megbeszélés [Bahreinben], és most megint ilyen dolgok kerülnek napirendre.”

Wolff reakciójáról aztán a Red Bull főnökét, Christian Hornert is megkérdezték.

„A Mercedes nagyon magabiztosnak tűnik a jövő évi munkájukkal kapcsolatban” – mondta Horner.

„Ez olyasmi, aminek a megvizsgálását két évvel ezelőtt kértük, de egyáltalán nem erőltettük, hogy napirendre kerüljön [az F1 Bizottságban].”

„Az FIA elment és elvégezte a kutatását, és amit kétségbeesetten el akarnak kerülni, az a sok lift and coast (gázelvétel utáni gurulás, energiatakarékossági célból) a nagydíjakon, ami nem tesz jót a sportnak.

„Ez nem olyasmi, amiért lobbiztunk vagy kértünk, és ha a sport érdekében teszik, akkor támogatni kell.”