Feltámadást vár Kanadában a Ferrari főnöke

Hegedűs Dávid2026. 05. 21.
Frederic Vassuer
Fotó: Antonin Vincent / DPPI / Scuderia Ferrari Press Office

Az erős szezonkezdet után a Ferrari komolyabb visszaesést tapasztalt Miamiban. A vörösök a korábbiakkal ellentétben messze a dobogós helyek mögött zártak. A hétvégi kanadai futamon azonban szeretnének javítani.

Öthetes szünet után legutóbb Miamiba látogatott a Forma-1-es mezőny, amely ráadásul egy sprinthétvége volt, így kevés idő volt a gyakorlásra. Ezt követően egy újabb háromhetes szünet következik, majd Kanadában egy szintén sprintversenyen hétvége következik.

Frederic Vasseur a Ferrari csapatfőnöke pedig mindenképp szeretne visszatérni az év elején látott formához, amihez a receptet is elárulta.

„Kanada mindig is egy különleges verseny, remek atmoszférával a pályán és a városban. Tudjuk, hogy mennyi Ferrari rajongó van itt, sok Tifosi van itt az olasz gyökereik miatt. Versenyzői szempontból Montreal sosem egyszerű. A pálya nagy terhelést ró a fékekre, a kanyarokból kijövetelnél pedig a tapadásnak is nagy szerepe van. Idén az alacsony hőmérséklet további bonyodalmakat okozhat, különösen a sprintformátum okozta kevesebb felkészülési lehetőség miatt. Az első edzéstől kezdve ébernek kell lennünk, a végrehajtásra kell koncentrálnunk, minden adódó lehetőséget ki kell használnunk.” – hívta fel a figyelmet a hibátlan hétvége fontosságára a francia.