Gordon Ramsay-t félbe kellett szakítani, mikor az F1-es káromkodá tilalomról beszélt

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 02. 22.
F1 75 Live Lando Norris, Frédéric Arnault (TAG Heuer CEO), Gordon Ramsay & George Russell
Fotó: Dave Benett – Formula 1/Formula 1 via Getty Images

A Michelin-csillagos séf, Gordon Ramsay a londoni O2-ben megrendezett F1 75 Launch Event során nyilatkozott az FIA illetlen nyelvhasználati szabályairól – miután megkérdezték róla. 

Megemlítette, hogy a versenyzőket nem szabadna korlátozni abban, hogy kifejezzék magukat olyan körülmények között, amelyek között versenyeznek.

Az FIA a 2025-ös F1-es szezon előtt változtatásokat vezetett be a szabálykönyvben, és pénzbírságot helyez kilátásba azoknak a versenyzőknek, akik káromkodnak, vagy „helytelen” szavakat használnak a motorsporteseményeken. Ez széleskörben felháborodást váltott ki a rajongók és a versenyzők körében egyaránt.

Ramsay maga is híres szabadszájúságáről, sőt részben ennek is köszönhető, hogy a világ egyik legismertebb és legkedveltebb séfje.

„Szerintem ez egyfajta iparági nyelvezet” – mondta Ramsay, mikor erről kérdezték. „Ezek a sportolók a végletekig hajtják magukat, így néha, ha kijön, hadd legyenek valódiak. Engedjék el. Hagyjuk már! Minden alkalommal az életüket kockáztatják. Ők több mint 200 mérfölddel haladnak óránként, szóval ha a szar…”

Ezen a ponton azonban Jack Whitehall félbeszekította őt, mielőtt további „nem megfelelő” szavakat használt volna.

Ramsay már korábban is reagált a versenyzők káromkodásaira, akkor így fogalmazott.