Hamilton kettős mércéről beszél, te pedig szavazhatsz

Lewis Hamiltont a versenybírák 10 másodperces büntetéssel sújtották a Mexikói Nagydíjon a Max Verstappennel folytatott csatája után.
A verseny után a hétszeres világbajnok „kettős mércének” nevezte a döntést.
Hamilton Verstappennel csatázott, ám egy elfékezés következtében letért a pályáról, majd 10 másodperces büntetést kapott, előnyszerzésért.
Ennek eredményeként Hamilton, aki a 3. helyről indult a versenyen, a büntetés letöltése után a 14. helyen tért vissza a pályára. A versenyen ugyan felzárkózott, de csak a 8. helyig jutott.
„Végül is nagyon csalódott vagyok az irányító testület miatt. Ez kettős mérce, mint látható, és ez van” – nyilatkozta Hamilton a verseny után.
„Ennek semmi értelme nem volt” – tette hozzá.
Frusztrációja abból fakad, hogy Charles Leclerc és Max Verstappen is fűre szorultak korábban, de ők nem kaptak büntetést.
Hamilton azonban nem a kijelölt „menekülő” aszfaltcsíkon tért vissza a pályára, hanem a füvön keresztül átvágtatva. Ezért kapott 10 másodperces büntetést. Leclerc és Verstappen esete nem olyan pályaszakaszon történt, ahol kijelölt „menekülőút” volt.
Szerinted érdemelt Hamilton esete büntetést?









