Hivatalos: Nem rendezik meg áprilisban a Bahreini és Szaúdi Nagydíjakat

Hegedűs Dávid2026. 03. 14.
Bahrein
Fotó: Guido De Bortoli/LAT Images/Aston Martin F1 Team

A Forma-1 hivatalosan is bejelentette, hogy a Közel-Keleten kialakult háborús helyzet miatt nem tudják megrendezni az eredeti időpontokban a bahreini és szaúdi futamokat.

A közlemény szerint több alternatívát is megvizsgáltak, de végül áprilisban nem lesz beugró a két verseny helyett, ez azt jelenti, hogy a március végi Japán Nagydíj után öthetes következik majd a Forma-1-ben.

A döntés érinti a Formula 2, a Formula 3 és az F1 Academyt is, akik jelen lettek volna betétversenyként is.

„Miközben ezt a döntést nehezen hoztuk meg, mégis ez volt a helyes döntés látva a közel-keleti helyzetet. Szeretném megragadni az alkalmaz, hogy köszönetet mondjak az FIA-nak, valamint a fantasztikus szervezőknek a támogatásukért és megértésükért, hiszen ők alig várták, hogy hatalmas lelkesedéssel fogadjanak minket. Alig várjuk, hogy visszatérhessünk hozzájuk, mihelyst a helyzet rendeződik.” – fogalmazott a Forma-1 vezetője Stefano Domenicali.

A bejelentésből nem derül ki, hogy mi lesz a két futam sorsa, hiszen csak arról van szó, hogy eredeti időpontban nem lehet megrendezni a két versenyt, ami nem zárja ki azt, hogy az év későbbi részében – ha a helyzet javul a térségében – akkor megrendezzék, így egyelőre nem tudni teljesen biztosra, hogy 22 vagy 24 futam lesz idén.