Káromkodás a Forma-1-ben: Te melyik állítással értesz egyet?

Motorsport OnlineMotorsport Online2024. 09. 23.
Max Verstappen, Forma-1
Fotó: Clive Rose/Getty Images / Red Bull Content Pool

Napok óta téma, hogy a Forma-1-es versenyzők gyakran káromkodnak csapatrádión, és/vagy használnak kisípolandó szavakat interjúkban.

Azzal kezdődött, hogy az FIA elnöke, Mohammed Ben Sulayem egy interjúban sérelmezte, hogy a versenyzők gyakran használnak csúnya szavakat, és ezzel rossz példát mutatnak. Ezt követően a csütörtöki sajtótájékoztatón Verstappen jelezte, hogy túlzásnak érzi az elnök azon igényét, hogy egyáltalán ne káromkodjanak a versenyzők. Eközben pedig elhagyta a száját egy „csúnya szó”, amiért később megbüntették, „közmunkára” ítélték.

Ezt már végképp mindenki túlzásnak érzi, versenytársai és a GPDA (Nagydíjversenyzők szövetsége) elnöke is kiállt a holland mellett. Verstappen pedig tüntetőleg, nem volt hajlandó pár szavasnál hosszabb válaszokat adni az FIA sajtótájékoztatóján, „nehogy megint megbüntessék”. Érdemben csak külön, a sajtótájékoztató után válaszolt az újságírók kérdéseire.

Te mit gondolsz erről a témáról?