Lewis Hamilton Arsenal-szurkolóként várja a budapesti BL-döntőt

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 05. 30.
Lewis Hamilton integet a dobogóról, 2026 Kanada
Fotó: Florent Gooden / DPPI / Ferrari

A Forma–1 és a foci világa közötti kapocs jóval jelentősebb, mint gondolnánk. A száguldó cirkusz szereplői nem csupán lelkes nézői a futballmérkőzéseknek, de az évek során számos alkalommal bizonyították tehetségüket a pályán is: a jótékonysági mérkőzéseken olyan nevek húztak stoplist, mint például Michael Schumacher, Felipe Massa, Sebastian Verrel vagy a jelenlegi mezőnyből többek között Charles Leclerc.

Mindeközben Lewis Hamilton kapcsán valahogy egyáltalá nem a foci jut eszünkbe, pedig nagyon hűséges Arsenal-drukker hírében áll.

A Ferrari versenyzője még gyerekkorában, körülbelül hatévesen vált az Arsenal szurkolójává Stevenage-ben, nővére, Samantha hatására.

Így bizonyára Hamilton számára is nagy jelentősége van a ma esti, budapesti Bajnokok Ligája dönőtnek, melyet az Arsenal és a PSG játszik majd.

A hétszeres F1-es világbajnok nemrégiben elárulta, hogy könnyekig hatódott, amikor az Arsenal 22 évnyi várakozás után végre elhódította a Premier League bajnoki címét.

A figyelem ma esete a magyar fővárosra irányul, ahol a klubfutball legrangosabb trófeája talál gazdára.

Az Arsenal, történelmi siker kapujában áll: a klub 139 éves fennállása során először hódítaná el a Bajnokok Ligája serlegét. Az „ágyúsok” a 2025–26-os európai szezonban eddig veretlenek, és az a céljuk, hogy törlesszenek a tavalyi, PSG elleni fájó, elődöntős kiesésért.

Eközben a Paris Saint-Germain – amely idén már begyűjtötte ötödik egymást követő francia bajnoki címét – történelmet írhatna: Real Madrid óta ők lehetnének az elsők, akik megvédik a BL-trófeát.