Piastri közölte: bőven többről van szó, mint amit a rajongók látnak

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 01. 26.
Oscar Piastri
Fotó: Dom Gibbons/LAT Images/McLaren

Az F1-es szezonok során gyakran válnak témává a versenyek közötti rádióbeszlégetések a versenyzők és mérnökeik között. Azonban ezek a megnyilvánulások csak töredékei az összes futam közbeni beszélgetésnek. Piastri pedig arról beszélt, hogy ezek valójában nagyon fontosak, és közel sem csak annyi történik, amennyit beemelnek a közvetítésekbe és napokig témáznak rajta.

A McLaren ausztrál versenyzője, Oscar Piastri felhívta a figyelmet a Forma-1 egy olyan elemére, amelyről kevés szó esik, és a rajongók nem látják a tévében.

Piastri tavaly sokáig a világbajnoki tabella élén állt, ám a szezon közepe-vége felé jobban elmaradtak az eredmények, és végül csak a harmadik helyen zárta az évet.

A 2026-os évre előretekintve pedig arról beszélt, hogy milyen nagy jelentősége van a csapatrádiónak a versenyek során.

Bár sokszor hallunk csapatrádiós beszélgetéseket a versenyek közben, és ezek gyakran szolgáltatnak témát is a közönségnek. Piastri azonban kijelentette, hogy a kulisszák mögött sokkal több minden történik, amit a rajongók nem láthatnak a tévében.

Arról beszélt, hogy mennyire fontos, hogyan és mikor kell a megfelelő üzeneteket átadni, hogy minden döntés helyes legyen. Azt is elmondta, hogy ő és versenymérnöke sokkal többet beszélgetnek, mint amennyit az élő közvetítésekben láthatunk.

„Az első számú fontos dolog, hogy a megfelelő információkat akarod; elegendő információt akarsz, hogy a versenyben helyes döntéseket hozhass, kiválaszthasd, mikor állj ki a boxba, és jó képet kapj arról, mi történik a versenyen. De nyilván nem kell tudnod minden apró részletet, ami történik” – mondta.

„Tehát fontos megbeszélni, hogy mi fontos és mi nem fontos, amit a versenymérnököd közöl veled, és hogy mikor közli veled.”

„Nem akarunk mindent egy körben, inkább elosztva szeretnénk. A kör időzítése is fontos, nem akarjuk, hogy egy gyors kanyar vagy egy technikai szakasz közepén legyen.”

„Egy másik dolog, hogy mi sokkal többet beszélünk, mint amit a tévében látsz vagy hallasz. Természetesen csak a jó vagy izgalmas részeket halljátok. De ennél sokkal több beszélgetés zajlik. Bár csak a legfontosabbakat látjátok a tévében, de a kulisszák mögött sokkal több minden történik.”