Russell az élen Mexikóban, míg Bearman és Albon ütköztek

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 10. 25.
George Russell
Fotó: LAT Images/Mercedes-Benz AG

George Russell bizonyult a leggyorsabbnak a két piroszászlóval megszakított szabadedzésen.

A Mexikói Nagydíj első szabadedzéséhez érkeztünk, magyar idő szerint péntek este.

Hamar pályára rajzottak a versenyzők, köztük pár pénteki beugró versenyző. Lewis Hamilton helyén Andrea Kimi Antonelli a Mercedesszel, Fernando Alonso helyén Felipe Drugovich az Aston Martinnal, Charles Leclerc helyen Oliver Bearman a Ferrarival, Guanyu Zhou helyén Robert Shwartzman a Sauberrel, Lando Norris helyén pedig Patricio O’Ward.

A kezdés előtt azonban szinte azonnal jött is a piros zászlós megszakítás, mert törmelék került a pályára, amire egyébként később Kimi Antonelli rá is hajtott.

50 perc volt hátra az egyórás szabadedzésből, mikor ismét pályára hajthatnak a versenyzők.

38 perccel a vége előtt jött a következő piros zászló, miután Bearman és Alexander Albon ütköztek. A gyorskörön érkező Albon varatlanul érkezett meg a lassan, de az ideális íven haladó Bearman mögé, ezért hirtelen kormánymozdulatot kellett tennie, mire a Williams hátulja azonnal elindult és irányíthatatlan lett, össze is ütköztek, majd Albon a tecpro falba vágódott, Bearman pedig a pályán állt meg.

23 perc maradt az újraindítás után. Ismét majdnem mindenki egyszerre lépett pályára, ami okozott némi torlódást.

A gyakorlást végül George Russell nyerte, Carlos Sainz és meglepetésre Yuki Tsunoda előtt.

A beugrók közül Kimi Antonelli teljesített a legjobban, ő a 12. helyen zárt. Őt O’Ward követi a 13. helyen, míg Drugovich, Shwartzman és Bearman pedig a 18-19-20. helyen végeztek.

Végeredmény: