Újabb rangos 24 órás versenyt nézett ki magának Verstappen

Max Verstappen kijelentette, hogy szívesen részt vett volna a GTWC 24 Hours of Spa-Francorchamps versenyen, ha a Forma-1-es kötelezettségei nem ütköztek volna az időponttal.
A négyszeres világbajnok az áprilisi szünetben a Nürburgring Qualifiers versenyen vett részt. Ezt sokan a hamarosan a Nordschleife-en megrendezésre kerülő rangos 24 Hours of Nürburgring előfutárának tekintik. A versenyhétvége azonban tragédiával ért véget a 66 éves Juha Miettinen halála miatt. Verstappennek is elmaradt a győzelem, miután a verseny alatt műszaki problémák léptek fel a Mercedes-AMG GT3-asán. A miami sajtónapon a GPblognak nyilatkozva a holland elismerte, hogy szívesen részt venne még több, a Forma-1-en kívüli versenyen. A zsúfolt versenynaptár azonban gyakran megnehezíti ezt. Példának a Spa-i 24 órás versenyt hozta. Elárulta, hogy ha nem ütközött volna a naptár, már idén is részt vett volna a legendás endurance versenyen:
„Természetesen többet is szeretnék megcsinálni, de ez egy kicsit a naptártól is függ. Például, ha lett volna szabad hétvégém a Spa-i 24 órásra, azt már idén is kipróbáltam volna. Szóval bármi, ami lehetővé teszi, hogy versenyezzek, azt szívesen tenném.”
A belgiumi versenyen való esetleges részvételét lehetetlenné teszi az ütközés az Osztrák Nagydíjjal, a szezon tizedik futamával. Ez június végén, pontosan a Spa 24 órás versenyével egy időben kerül megrendezésre.
A négyszeres világbajnok az új, 2026-os autók és szabályok egyik leghangosabb kritikusaként az év nyitó futamai során ismételten hangot adott aggodalmainak. Gary Anderson, korábbi F1-tervező megkérdőjelezte, hogy a legújabb szabálymódosítások valóban megoldották-e azokat az alapvető problémákat, amelyeket az FIA megpróbált orvosolni. Szerinte a pilóták továbbra is kénytelenek voltak a kellemetlen „lift-and-coast” technikát alkalmazni a egyenesekben, hogy feltöltsék az akkumulátort az időmérős köreik előtt. A veszélyes közeledési sebességekkel járó kockázatot ugyanakkor csak részben csökkentették, nem pedig teljesen kiküszöbölték.
Az ír szakember azt is állította, hogy az akkumulátorok használatát és az energiagazdálkodást övező egyre növekvő komplexitás miatt a Forma-1-et egyre nehezebb követni a rajongóknak. Szerinte a versenyek kimenetele potenciálisan inkább a kulisszák mögötti stratégiai számításoktól függ. Már nem pedig attól, hogy a pilóták a pályán a lehető legtöbbet hozzák ki az autóból.
Anderson véleménye szerint a FIA által bevezetett legutóbbi változtatások ellenére a sport végső soron nem távolodott el jelentősen azoktól a problémáktól, amelyekre az istállók és a pilóták már a módosítások előtt is panaszkodtak.









