Verstappent nemigen zavarja, hogy az eltiltás kapujában áll

Csonka NikolettCsonka Nikolett2025. 07. 02.
Max Verstappen, Red Bull
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

Max Verstappen állítja hidegen hagyja, hogy milyen közel került az egy versenyes eltiltáshoz.

A legutóbbi verseny utolsó harmadában George Russellt próbálta megelőzni a holland. Ám a manőver elvégzését a pályán kívül hajtotta végre, emiatt a Red Bull arra kérte a versenyzőjét, adja vissza a pozíciót a britnek, mivel büntetéstől tartottak. A 27 éves pilóta arra panaszkodott, hogy az újraindításnál a Mercedes versenyzője nem hagyott neki helyet és leszorította. Az ötös kanyarban eleget akart tenni az osztrák istálló kérésének, ám a lassítás után Verstappen hirtelen gyorsított, és ütközött Russell-lel.

A megmozdulásáért a holland tíz másodperces időbüntetést és három büntetőpontot kapott, így egy egységre került az egy futamos eltiltástól.

Kanadában a média képviselői arról kérdezték Verstappent, hogy a lehetséges eltiltás miatt nagyobb óvatossággal fog-e versenyezni, ám a holland a tőle megszokott határozottsággal válaszolt.

„Ez történt, nem tehetek mást, csak előre tekintek és koncentrálok. Minden alkalommal a legjobbat próbáljuk nyújtani. Ez a dolog nem változtatja meg a hozzáállásomat, de mások nevében nem beszélhetek. Ha általánosságban nézzük, egy verseny kihagyása nem a világ vége, de nem is ideális” magyarázta a 27 éves pilóta.

Verstappen a közösségi médiás felületein elismerte, nem cselekedett helyesen, és az esetnek nem lett volna szabad megtörténnie. A holland Montréalban elmondta, találkozott Russell-lel a repülőtéren és tisztázták a helyzetet.

,,Mindketten utaztunk, és már minden rendben van. Az ember él és tanul, nem igaz? Már hétfőn kifejtettem a véleményemet, így tovább léptünk és megpróbálunk itt egy jó hétvégét teljesíteni.”

Russellt meglepte Verstappen

A brit versenyző elmondta, meglepődött ellenfele hétfői álláspontján.

„Kicsit meglepődtem, hogy vállalta a felelősséget, de minden rendben van. A minap találkoztunk a repülőtéren, és már el is felejtettem, hogy néhány nappal ezelőtt ütköztünk – szóval semmi gond.”