Visszatér a Forma-1-be Brazíliában Vettel

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 11. 07.
Sebastian Vettel
Fotó: Getty Images / Red Bull Content Pool

Sebastian Vettel ott lesz a Sao Pauló-i Nagydíjon.

Mióta Sebastian Vettel visszavonult a Forma-1-től, megjelent jó néhány hétvégén nézőként. Megfordult már Japánban, Szaúd-Arábiában, de a tavalyi Sao Pauló-i Nagydíjon is.

A négyszeres világbajnok pedig a mostani Sao Pauló-i Nagydíjon is ott lesz, amit verseny szervezői Instagramon keresztül megerősítették. Vettel, akit a kamerák vélhetően megtalálnak majd, a nézők a rajongói zónában találhatják meg, így egy ritka alkalom nyílik arra, hogy találkozzanak a korábbi Red Bull és Ferrari pilótával.

Vettel számára kedves helyszín lehet az interlagosi aszfaltcsík, mert háromszor nyert ott, 2010-ben, 2013-ban és 2017-ben. A 2010-es sikere azért is emlékezetes számára, mert azzal tartotta életben a világbajnoki esélyeit, amit egy futammal később Abu Dhabiban behúzott. Nem mellesleg azon a futamon szerezte meg a Red Bull Racing az első konstruktőri bajnoki címét. 2012 szintén ikonikus év az ötvenegyszeres futamgyőztesnek, akit akkor az első körben megforgattak, és a mezőny végéről kapaszkodott fel hatodiknak, aminek hála megnyerte harmadik világbajnoki címét Fernando Alonsóval szemben.