„Alig várom, hogy itt versenyezzek” – Márquez így nyilatkozott a Balaton Parkról a tesztnap után

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 08. 07.
Marc Marquez
Fotó: Ducati Corse

A balatoni teszt után Marc Márquez lelkesen nyilatkozott.

Ahogyan arról mi is beszámoltunk, a Balaton Park Circuiten tesztelt a MotoGP teljes Ducati kontingense. A ducatisok ezúttal nem MotoGP-motorokkal hajtottak ki a pályára, hanem utcai Ducati Panigalékkal. Így természetesen ott volt a bajnokság éllovasa, Marc Márquez is, aki szokatlannak nevezte a Balaton Parkot, de dicsérte az aszfalton elvégzett munkát, és alig várja a hónap végét, hiszen akkor rendezik a Magyar Nagydíjat.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Ducati Corse (@ducaticorse) által megosztott bejegyzés


A nyolcszoros világbajnok reméli, hogy a bal kanyarokkal teli Balaton Park is olyan versenypálya lesz, ahol dominálhat:

„Nagyszerű nap volt a pályán a Ducati Corse teljes csapatával. Boldog vagyok; a pálya elrendezése egyedülálló és szokatlan. Kicsit más vezetési stílust igényel, ez egy stop-and-go pálya, és alkalmazkodni kell hozzá. Minél gyorsabban belejössz a ritmusba, annál jobb lesz, és igazán élvezheted a sebességet. Az aszfalt jó, remek munkát végeztek. Alig várom, hogy itt versenyezzek MotoGP motorral.”

Márquez szemszögéből ilyen egy kör a Balaton Parkban:

A MotoGP éppen a nyári szünet végéhez közeledik, ugyanis a jövő héten már Ausztriába látogat a mezőny, az azt követő héten pedig már hazánkba. A legutóbbi július 20-án volt futam Csehországban, amit Marc Márquez húzott be, és a világbajnokságot már jó eséllyel eldöntötte, mivel 120 ponttal vezet a testvére, Álex Márquez előtt.

A Superbike világbajnokság már letudta a futamát a szezonban, ahol versenyzők között volt, akinek tetszett a pálya, de többnyire megosztottak voltak a vélemények a Balaton Parkról. Többek között Toprak Razgatlioglu imádta a pályát, és le is iskolázta a mezőnyt a hétvégén.