Jorge Martín újra megsérült, Bezzecchit is vizsgálták az orvosok

Börcsök Réka2025. 09. 27.
Jorge Martin
Gold&Goose / Red Bull Content Pool

Jorge Martin katasztrofális szezonja tovább folytatódik: a japán MotoGP sprinten bukott, és kulcscsonttörést szenvedett.

A címvédő a sprintfutam rajtaja után próbált előzni, de elesett, és magával sodorta csapattársát, Marco Bezzecchit is. Mindkét apriliás versenyző feladni kényszerült a versenyt.

Az eset után Martínt a pályakórházba vitték, ahol a röntgen jobb oldali, elmozdult kulcscsonttörést mutatott ki, Martín pedig helikopterrel kórházba került további vizsgálatokra.

Az Aprilia közleménye szerint: „Jorge Martín orvosi vizsgálatokon esett át a pálya egészségügyi központjában. A röntgenfelvételek jobb oldali kulcscsonttörést mutattak. A versenyzőt helikopterrel a Dokkyo Orvosi Egyetem Kórházába szállítják CT-vizsgálatra, hogy pontosan felmérjék a helyzetet.”

A spanyol már több sérülés miatt kihagyta a szezon első felét, így újabb hosszabb kényszerpihenő várhat rá. Biztosan nem indul az indonéz versenyen, de esély van rá, hogy Phillip Islanden visszatérjen. Ugyanakkor a FIM felügyelői még büntetést is kiszabhatnak rá, ha úgy ítélik meg, felelőtlenül versenyzett.

Bezzecchi sem úszta meg sérülés nélkül. Az olasz súlyos zúzódást szenvedett a jobb lábán, a baleset miatt pedig értékes pontokat veszített a világbajnoki harmadik helyért folyó küzdelemben. Sérülése azonban nem olyan súlyos, hogy vasárnap ne vegyen részt a futamon.