Legnagyobb pechére Miguel Oliveira is kénytelen kihagyni Jerezt

Vörös KamillaVörös Kamilla2025. 04. 25.
Oliveira
Fotó: Yamaha Racing

Folytatódik a Pramac versenyzőjének, Miguel Oliveirának vesszőfutása: a portugál pilóta is arra van ítélve, hogy csak nézőként kövesse MotoGP hétvégéjét Jerezben.

Oliveira visszatérését ismét el kell halasztani, mivel a bal vállának újabb orvosi vizsgálatát követően az orvosok megállapították, hogy a portugál versenyző még nem képes MotoGP-motorra ülni és versenyezni, annak ellenére, hogy jól halad a felépülése.

A 30 éves versenyző így sorozatban a harmadik versenyhétvégét hagyja ki. Jerezben a Yamaha tesztpilótája, Augusto Fernández helyettesíti majd, aki Austin és Doha után harmadszor veszi át a portugál versenyző helyét.

Az argentin sprintversenyen Oliveirát a Gresini versenyzője, Fermín Aldeguer lökte ki. A tapasztalt pilóta a szegycsont- és kulcscsont ízület (ez köti össze a kulcscsontot a szegycsonttal) ficamot és szalagszakadást szenvedett.

Oliveira április közepén a helyszínen volt a Katari GP-n, és beszélt  sérüléséről, a gyógyulási folyamatról és a lehetséges visszatéréséről. Egyelőre bizonytalan, hogy Le Mans-ban visszatérhet-e.