Marc Márquez szerint ez az egy dolog hiányzik még

Marc Márquez az idei szezonban még nem a 2026-os domináns formáját hozza. A spanyol azonban látja, miben kell fejlődnie.
Marc Márquez szerint jelenleg egyetlen dolog hiányzik ahhoz, hogy igazán versenyképes legyen: a jobb kezdés. A brazil versenyhétvégén ugyan dobogóközelben volt, de a sprintgyőzelem után a nagydíjon végül csak a harmadik helyért tudott harcolni.
Szombaton még legyőzte Fabio Di Giannantoniót, vasárnap viszont egy hiba után már alulmaradt vele szemben. Közben a futamot megnyerő Marco Bezzecchi négy másodperccel előtte ért célba. Márquez elmondása szerint ennek az időnek több mint a felét már a verseny elején elveszítette.
A helyzete akkor romlott tovább, amikor Di Giannantonio és Jorge Martín is megelőzte, így nem tudott tiszta tempót menni. Mint mondta: „Próbáltam nyugodt maradni, és nem túlerőltetni, hogy ne fogyjanak el túl gyorsan a gumik.” Hozzátette: „Amikor Jorge és Fabio mögé kerültem, nem tudtam elég közel kerülni egy biztonságos előzéshez, de ez főleg a pálya sajátosságaiból adódott.”
A hajrára viszont felgyorsult, újra utolérte Di Giannantoniót, és az utolsó körben futotta meg a legjobb idejét, de így is csak néhány tizeddel maradt le. Összegzésként úgy fogalmazott: „Nem vagyunk messze az élmezőnytől, de van pár terület, amin dolgoznunk kell. Sajnos ma nem volt meg a tempóm ahhoz, hogy elöl maradjak, de összességében pozitív hétvége volt.”
Az Aprilia és Bezzecchi formájáról is elmondta a véleményét: „Ez mindig egy csomag: a versenyző és a motor együtt. Nem csak az egyik számít. Jelenleg együtt nagyon jól működnek.”
Bezzecchi az austini futam előtt 22 ponttal vezet az ötödik Marc Márquez előtt.







