Megérkezett az első fecske: bemutatkozott a Trackhouse Racing csapata

Börcsök Réka2025. 01. 14.
Trackhouse Racing
Fotó: Trackhouse Racing / X

Eljött a pillanat, amire sok MotoGP-rajongó várt: a Trackhouse Racing kezdte meg a bemutatók sorát, és leleplezte 2025-ös versenygépeit.

 Az amerikai csapat Charlotte-ban tartotta szezonindító eseményét, amellyel hivatalosan is elstartolt az Aprilia szatellitcsapatának második éve a királykategóriában. Az esemény zártkörű volt, ám a MotoGP hivatalos weboldalán és YouTube-csatornáján élőben követhették a rajongók. A bemutató a NASCAR csapattal közösen zajlott.

A Trackhouse Racing 2024-ben csatlakozott a MotoGP mezőnyéhez, több mint egy évtized után visszahozva egy amerikai csapatot a motorsport királykategóriájába. A csapat 2025-ben részben megújult felállással vág neki a szezonnak. Raúl Fernández az egyetlen versenyző az Aprilia négy pilótája közül, aki továbbra is az olasz márka versenygépét hajtja. Mellette azonban új arc tűnik fel a Trackhouse garázsában: a MotoGP újonca, Ai Ogura, aki Miguel Oliveirát váltotta a csapatban.

A csapatvezető, Davide Brivio „új kezdetként” említette a szezont korábbi interjújában, mivel mindkét versenyző azonos gyári motorokkal indul a 2025-ös évre. A szakember kiemelte, hogy a gyári támogatás minden pilótára ugyanúgy vonatkozik: Jorge Martín és Marco Bezzecchi, az új gyári páros, valamint Raúl Fernández és Ai Ogura is ugyanazokat az új gyári motorokat használják. “Minden versenyző ugyanazt a motort kapja, és 2025-ben teljesen új alapokkal, azonos gyári motorokkal és anyagokkal kezdjük a szezont.mondta.

A bemutató

Nagy izgalom előzte meg a 2025-ös szezon első hivatalos eseményét, ahol a Trackhouse Aprilia csapata leleplezte idei festését. A bemutató a Trackhouse Racing főhadiszállásán zajlott, ahol a háttérben már ott voltak a letakart NASCAR és MotoGP versenygépek is. A leleplezést Justin Marks, a Trackhouse tulajdonosa vezette elő. Először az autós széria pilótáit mutatták be, Ross Chastaint, majd Daniel Suárezt. Ezután következett Raúl Fernández és Ai Ogura, Davide Brivio kíséretében. Már a bemutató elején egyértelművé vált, hogy a motorok idén teljesen új festéssel jelennek meg a versenypályán. Az új dizájn érdekes színkombinációt kapott, világoskék és neonsárga árnyalatokkal, mind az autó, mind a motor esetében.

„Megváltoztattuk a festést, ez most a mi Trackhouse színvilágunk – de néhány verseny után valami mást is bemutatunk majd,” – mondta Davide Brivio, a csapatfőnök. „Az idény során kicsit kísérletezni fogunk a festésekkel. Hagyjunk egy kis meglepetést – ez az egyik verzió, de lesznek mások is.”

A Trackhouse tavaly egy amerikai témájú festéssel mutatkozott be, de a szezon közepén egy absztraktabb dizájnra váltott.

Íme a 2025-ös motorfestés:

Hogy tetszik?

A további bemutatók időpontjai a következőképpen alakulnak, ezeken a napokon érdemes figyelni: