Ott lesz Mugellóban Márquez, ahol rajthoz is állna

Silló BarnabásSilló Barnabás2026. 05. 26.
Marc Marquez
Fotó: Ducati Corse

Egy Instagram-posztban megerősítette Marc Márquez, hogy a hétvégi Olasz Nagydíjon ott lesz, ahol versenyezne.

A címvédő a Francia Nagydíj sprintjén sérült meg, eltört a lábfejében az ötödik lábközépcsont, ami miatt a főfutam mellett a Katalán Nagydíjat is ki kellett hagynia. A sérült lábát megműtötték, emellett a jobb vállát, mivel a tavalyi indonéz futamon elszenvedett vállsérülése is hátráltatta. Az akkor beültetett csavar elmozdult, ami kényelmetlen érzést adott neki a MotoGP-motoron, ezért sem tudott százszázalékosan teljesíteni.

Miután a műtéteken sikeresen átesett azonnal megindultak a spekulációk a visszatérés dátumáról, amit nem tűztek ki, azonban az Olasz Nagydíj tűnt első opciónak, a Magyar Nagydíj mellett. Most a Ducati pilótája az Instagramon bejelentette, hogy ott lesz csapata hazai futamán.

„Találkozunk Mugellóban!” – írta olaszul.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Marc Márquez (@marcmarquez93) által megosztott bejegyzés


A hétvége előtt többször szóba került, hogy vajon tényleg megpróbálja-e a visszatérést a kilencszeres világbajnok, vagy még kivár. Azt mindenki tudja róla, ha csak egy picit is úgy érzi, hogy képes versenyezni, akkor biztosan rápróbál. Az állapotát a hétvége előtti csütörtökön az orvosi szobában felmérik, de aligha jön ki onnan negatív eredménnyel. Amennyiben állapota tényleg engedi a versenyzést, akkor onnantól nem lesz kérdés, hogy mely futamokon áll rajthoz. Jelen állás szerint így a jövő heti Magyar Nagydíjat sem hagyja ki.