Rossi megölelte Simoncelli édesapját, majd így szólt: „Sajnálom, én voltam”

Vörös KamillaVörös Kamilla2025. 03. 23.
Simoncelli
Fotó: MotoGP Media

Valentino Rossi még mindig viseli barátja, Marco Simoncelli elvesztése miatti fájdalmat. A Sic becenévre hallgató tehetséges MotoGP-pilóta 2011-ben a sepangi pályán történt tragikus balesetben vesztette életét.

Rossi, aki maga is érintett volt a balesetben, később megjelent Simoncelli temetésén, amelyet Olaszországban a televízió közvetített.

„A történtek után körülbelül két hónapig Paolo Simoncelli és családja otthonában, Corianóban tartózkodtam.” – mondta a veterán, Carlo Pernat a Corriere della Serának.

„Soha nem titkoltam, hogy akkoriban még az is megfordult a fejemben, hogy kiszállok az egészből.”

Pernat Simoncelli halála után árulta el Rossiról: „Abban a két hónapban nem jelentkezett, és nem is beszélt senkivel. Paolo egy kicsit csalódott volt, tekintve Valentino és Marco kapcsolatát.” Csak később értettem meg ennek a hozzáállásnak az okát: Valentino magát hibáztatta, mert az utolsó kerék, ami Marco testén átment abban az átkozott balesetben, az az ő Ducatijáé volt. Úgy gondolta, hogy az ő hibája volt.”

„Amikor meglátta Paolót, megölelte, és azt mondta, sajnálom, én voltam. Nagyon rosszul élte meg azt az időszakot, és azt hiszem, még mindig magában hordozza.”

„Ez a fájdalom megmaradt a fejében, Marco volt a legjobb barátja.”

Valentino Rossi akadémiát alapított Marco Simoncelli tiszteletére:

„Marco győztes volt, és garantálhatom, hogy a Valentinoval való barátsága kezdett egy kicsit megrepedezni, amikor néhány versenyen lemaradt tőle” – emlékezett vissza Pernat.

„Végül is nincs rosszabb, mint egy barát, aki legyőz téged, még akkor is, ha tényleg nagyon jó barátok voltak.”

Pernat a Simoncelli nevével fémjelzett alapítványról elmondta: „Évente közel 2 millió eurót hoz, és ez nem véletlen, hiszen Marcót igazán szerették. Mindenkinek a barátja volt, könnyen ki lehetett jönni vele.”