Denny Hamlin aggódik Kyle Busch miatt

Lénárt DávidLénárt Dávid2026. 04. 15.
Denny Hamlin
Fotó: Sean Gardner/Getty Image

Denny Hamlin szerint komolyan felmerül a kérdés, hogy lezárult-e Kyle Busch domináns időszaka a NASCAR-ban – sőt, úgy véli, a visszaesés már jóval korábban elkezdődött, mint azt sokan gondolják.

A kétszeres Cup Series bajnok, Kyle Busch legutóbbi győzelmét 2023. június 4-én, Gatewayen szerezte. Ez 100 versenyt jelent győzelem nélkül, ami példátlan a karrierjében. A Richard Childress Racingnél töltött időszaka sem hozta meg a várt áttörést, miközben csapattársa, Austin Dillon két futamot is megnyert Richmondban, és gyakran legalább azonos tempót diktál Buschsal.

A megnyilvánulás talán nem is lehetett véletlen: Denny Hamlin 2 győzelemre van Kyle Buschtól. Hamlinnek 61, míg Buschnak 63 van. Minden jel szerint nemhogy utolérés, de előzés is lehet. Akár még idén.

Hamlin szerint ez komoly probléma egy ilyen kaliberű versenyzőnél:

„Folyamatosan beszélünk erről, de az utolsó pár év (a Joe Gibbs Racingnél) sem volt jó; ez már öt éve tart. Egy Hall of Fame-szintű, Mount Rushmore kategóriás versenyzőről beszélünk, és ha a legjobbak közé tartozol, akkor egyértelműen jobbnak kell lenned a csapattársadnál, akinek tíz győzelme van. Szerintem erre képesnek kellene lennie – de ez nem történik meg.”

Hamlin úgy látja, Busch egyik fő problémája az új generációs autóhoz való alkalmazkodás:

„Egyszerűen nem tudja folyamatosan kihozni a tempót a NextGen autóból. Ez csak a véleményem, és még a sisakját sem vihetném Kyle tehetségéhez képest, de szerintem ez nem új dolog. Már öt éve küzd, szóval reális elvárásokat kell felállítanunk.”

„Ha azt várod, hogy Kyle Busch csak úgy visszatér a győztesek közé, csalódni fogsz. Amíg nem változik az autó vagy valami más, addig valaminek változnia kell – de nem tudom, minek.”

Hamlin párhuzamot vont Jimmie Johnson esetével is, aki 2017 után hirtelen veszített a versenyképességéből:

„Néha egyszerűen lekapcsol a villany egy ponton. Nem tudom. Lehet, hogy rövid távon jobb lenne, ha csak visszajelzést adna, és vezetné az autót. A versenyző dolga irányt mutatni, de nem feltétlenül az, hogy megmondja, mit változtassanak.”

„Őszintén nem jó látni, hogy a sport egyik legmegosztóbb, legnépszerűbb és legtehetségesebb versenyzője ott tart, ahol most. De jelenleg ez a valóság, amíg nem történik változás.”

Hamlin nincs ezzel egyedül, mind a pilóták és mind a NASCAR nézői hiányolják a régi Buscht. Talán még a korábbi utálói is. Az új generáció abszolút nem jött be neki és lehet, hogy keserű szájízzel, idő előtt ér véget a karrierje. Legalábbis a Cup Seriesben.

A rajongók nagy része szívesen látná a XI Racingnél. Ott, ahol testvére, Kurt Busch is abbahagyta. A karaktere simán illeszkedik ahhoz a csapathoz. Nem mellesleg a csapat egyik tulajdonosa az éppen aggódó Denny Hamlin.