A korábbi F1-csapatfőnök ijesztő repülőgép-balesetet élt túl az Egyesült Államokban

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 02. 24.
Otmar Szafnauer, F1
Fotó: Aston Martin F1 Team

Otmar Szafnauer, a Forma-1 egykori csapatfőnöke a közösségi médiában elárulta, hogy egy ijesztő balesetnek volt részese.

Szafnauer a Delta Airlines járatával repült az Egyesült Államokban, amikor hirtelen meghibásodott a motor, miközben a repülőgép Georgia állam Savannah városából Atlanta felé tartott. A repülőgép biztonságosan végrehajtotta a kényszerleszállást, és szerencsére az ijesztő balesetben senki sem sérült meg. A korábbi Forma-1-es csapatfőnök a közösségi médiában közzétette az incidens képeit a következő felirattal:

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

@otmarf1 által megosztott bejegyzés

„Az üzemanyag ég a tönkrement motorban.”

Később Szafnauer még szelfit is készített a pilótákkal.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

@otmarf1 által megosztott bejegyzés

„Igazán köszönöm ennek a két szakembernek, hogy szakszerűen kezelték a felszálláskor bekövetkezett motorhibát.”

Szafnauer korábban az Aston Martinnál (és elődeinél, a Force Indiánál és a Racing Pointnál) dolgozott, majd 2023 júliusáig az Alpine csapatfőnöke is volt. Visszatérne, amiről korábban ennyit mondott:

„Ha 12 csapatos lehetőség nyílna, akkor készen akarok állni, hogy jelentkezhessek, tettre készen, hogy sikeres lehessek.”